Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dlaczego egzekucje komornicze bywają bezskuteczne?

komentarze 3

Tym razem staram się zaspokoić ciekawość osób które dziwują się, że egzekucja komornicza (ich) należności była bezskuteczna. W zasadzie, to każda z takich osób powinna otrzymać pismo w stylu tego, którego treść  ja wkleiłem poniżej, czyli wysłuchanie wierzyciela w którym komornik przedstawia raport z dokonanych czynności i ustaleń:

Dłużnik zameldowany pod adresem j.w. (informacja z Biura Ewidencji Ludności). Dłużnik zgodnie z informacją z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie pobiera świadczeń krótkoterminowych. Nie figuruje również w ewidencji emerytalno-rentowej. Brak wykazanych rachunków bankowych oraz źródeł dochodu.

W systemie Ognivo wykazano rachunek w BZ WBK. Zajęcie bezskuteczne z uwagi na brak środków na koncie. Ponadto rachunek jest zajęty także przez komornika z Łodzi Adam Pietrak. Zajęcie rachunku bankowego w BPH także bezskuteczne.

Zgodnie z informacją z Głównego Urzędu Statystycznego działalność „P.” L.Z. została wykreślona z rejestru REGON 08.11.2012 r. Dłużnik nadal figuruje jako wspólnik spółki cywilnej A. K.Z., Z.L. pod adresem Gliwice ul. …. Egzekucja z wierzytelności w Urzędzie Skarbowym okazała się bezskuteczna, gdyż dłużnik nie posiada nadpłaty. Ponadto zgodnie z informacją z Urzędu Skarbowego brak wykazanego rachunku bankowego oraz aktualnych płatników dłużnika. Ostatnie dokumenty wymiarowe: PIT-1 1 za 2009r. Wobec dłużnika jest prowadzone postępowanie egzekucyjne przez Urząd Skarbowy. Brak wyegzekwowanych kwot.

Z informacji uzyskanej w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców dłużnik nie figuruje jako właściciel lub współwłaściciel pojazdów.

Zgodnie z informacją z ZBM Gliwice dłużnik posiada tytuł prawny do lokalu przy ul. … (umowa najmu). Przedmiotowy lokal stanowi własność Gminy Gliwice i nie ma założonej księgi wieczystej. Dłużnik nie opłaca należności czynszowych. Ostatnia wpłata miała miejsce we wrześniu 2012 roku.

Czynność terenowa nie doszła do skutku, gdyż dłużnika nie zastano. W rozmowie z sąsiadami ustalono, że nikt nie zna takiego dłużnika.

Mając pismo o takiej treści można przyjąć, że komornik robił, co mógł, sprawdził, co mógł. Jeżeli otrzymasz bardziej zdawkowe pismo, to zapytaj komornika, co konkretnie zrobił. Może będziesz musiał zawnioskować o przeprowadzenie czynności o których napisano powyżej a których komornik w Twojej sprawie nie wykonał.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

06/06/2013

kategoria komornik

Komentarze do 'Dlaczego egzekucje komornicze bywają bezskuteczne?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Prawie identyczne pismo dostałem 🙂
  Z tym, że dłużnik za granicą.
  Komornik Jolanta Połajewska z Warszawy.
  Wygląda, że komornik zrobił wszystko co mógł. Niestety z próżnego to i Salomon nie naleje.

  milew

  6 Cze 13 13:20

 2. Zawsze skladasz wniosek o urzad skarbow nawet jak dzialalnosc wykreslona?

  Misiek

  22 Gru 14 22:58

 3. Tak, może mieć wierzytelności jako osoba prywatna.

  admin

  23 Gru 14 03:38

Skomentuj