Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Niewpuszczenie komornika do domu

14 komentarzy

Pytanie: Otoz dzisiaj otrzymalam na swoj adres pocztowy list od komornika z miasta w ktorym mieszkam rzecz jasna nie adresowany do mnie lecz na osobe o ktorej wspominalam niejednokrotnie w emailu. Pierwszy raz przychodzi tego typu korespondencja na ten adres. Zadzwonilam pod podany numer i zapytalam sie dlaczego tego typu korespondencja jest wyslana na ten adres. Niestety osoba o ktorej mowa kiedys ok pol roku temu w wydziale komunikacji podala ten adres ( wspominalam o tym) zapytalam sie osoby po dwugiej stronie sluchawki czy to oznacza ze teraz beda mnie tutaj nachodzic komornicy skoro ta osoba ( hipotetycznie) tutaj nie mieszka.

Przeczytaj też: Czy komornik może przyjść bez zapowiedzi?

Rozmowca poradzil anym napisala do nich pismo w sumie odpowiedz ze ta osoba tutaj nie mieszka pytajac czy to wystarczy aby nikt mnie nie niepokoil „odwiedzinami” straszac komornikiem uslyszalam „czy jak spytamy sasiadow to czy poswiadcza ze tu nikt nie mieszka oprocz Pani lub czy kojarza ta osobe” sęk w tym ze ta osoba tu mieszka ale powiedzialam rozmowcy ze nie ze kiedys mieszkala. W takim razie jak powinnam sie zachowac odpisac komornikowi ze ta osoba tutaj nie mieszka i czy wtedy dadza mi spokoj czy beda mnie tutaj nachodzic? Mieszkanie jest wynajmowane umowa byla spisywana dwa lata temu wiec na dobra sprawe spisujac sie z osoba bez zawarcia malzenstwa mozna sie rozejsc z dnia na dzien tak tez powiedzialam rozmowcy. Obawiam sie ze kiedys ktos przyjdzie tutaj a kiedy nie bede chciala nikogo wpuscic beda mnie straszyc zawiadomieniem policji i zaczna zajmowac moje przedmioty z mieszkania ( wynajmowanego)

Przeczytaj też: Czy komornik od razu zabiera rzeczy z domu?

Odpowiedź: Może Pani odpisać komornikowi, że dłużnik pod tym adresem nie mieszka. Nie będzie to oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego skoro nie będzie zawierać stosownego pouczenia. A czy komornik Pani uwierzy czy nie uwierzy, tego oczywiście nie wiem.

Może Pani komornika nie wpuścić do mieszkania (sugeruję raczej udawać, że nikogo nie ma w mieszkaniu a nie że np. “Nie wpuszczę Pana Panie komorniku”). On istotnie może wtedy przyjść z policją – https://pamietnikwindykatora.pl/wejscie-komornika-w-asyscie-policji/ – ale do tego musi być jeszcze ślusarz który otworzy im drzwi. Jednakże aby do tego doszło, to wierzyciel musi komornikowi wpłacić na ten cel zaliczkę, obecnie chyba sporo ponad 800 złotych i rzadko który wierzyciel decyduje się wpłacić. Jeżeli nie wpłaci – nie będzie siłowego wejścia. I to jest najczęstszy scenariusz jaki komornicy następnie opisują wierzycielowi: “Pomimo wielu prób, dłużnika nie zastano w mieszkaniu” (a prób zwykle nie ma więcej niż jedna, podejrzewam). Jeden komornik napisał mi – wierzycielowi: “Drzwi nikt nie otworzył ale w mieszkaniu słychać było przyciszone rozmowy i kroki” (namawiał mnie na wpłacenie właśnie tej wysokiej zaliczki na weście z policją po otwarciu drzwi przez ślusarza, też nie zdecydowałem się).

Przeczytaj też: Czy komornik może przyjść z wierzycielem?

A czy moze dojsc do przepytania sasiadow Czy dana osoba mieszka pod tym adresem? Uslyszalam ze moga podpytywac sasiadow sek w tym ze polowa mieszkan w bloku jest pusta a reszta osob nie wie nawet jak ja sie nazywam

Komornik może pytać sąsiadów o dłużnika ale przecież sąsiedzi nie czatują żeby notować ile razy wchodził / wychodził i o jakich porach, mają swoje sprawy. Może przychodzić tylko w odwiedziny przecież.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 listopada, 2021

Komentarze do 'Niewpuszczenie komornika do domu'

Subscribe to comments with RSS

  1. A Pan dlaczego nie wpłacił zaliczki na siłowe wejście komornika z policją?

    Borys

    3 lis 21 o 14:20

  2. W większości przypadków nie ma czego zająć to znaczy nie ma w mieszkaniu przedmiotów nowych i wartościowych handlowo na które ktoś połakomiłby się na licytacji.

    admin

    3 lis 21 o 14:36

  3. Lepiej jakby udawala ze nikogo nie ma w domu, czy lepiej otworzyc drzwi i poinformowac ze dana osoba tu nie mieszka?

    kozak

    3 lis 21 o 16:49

  4. Ja bym udawał, że mnie nie ma w mieszkaniu. Jeżeli otworzy drzwi aby wyjaśniać, to komornik może wtargnąć, po prostu odepchnie ją i wejdzie.

    admin

    3 lis 21 o 16:52

  5. Czy przyjazd komornika jest płatny przez dłużnika? Może tak jeździć wiele razy i sumować koszty? Albo okłamać mnie że był 10 razy i obciążyć jakimiś kosztami?

    Jarek

    3 lis 21 o 18:50

  6. Płatny jeżeli jest to przejazd do innej miejscowości. Na ten cel wierzyciel musi wpłacić zaliczkę komornikowi. Komornik stara się te koszty ściągnąć od dłużnika dla wierzyciela. Może Pan zażądać dowodów potwierdzających, że komornik tyle prób podjął.

    admin

    3 lis 21 o 20:49

  7. Komornik ma obowiązek rejestrować wykonywane czynności terenowe ale nie wiem czy jeszcze przed wejściem czy tylko po wejściu do mieszkania dłużnika. Chyba to drugie.

    Anonim

    5 lis 21 o 16:22

  8. Co mi grozi jeżeli nie wpuszczę komornika z osobą zainteresowaną kupnem mieszkania na nadchodzącej licytacji? Jestem dłużnikiem i właścicielem mieszkania.

    Kuba

    15 lis 21 o 18:16

  9. Przepisy nie przewidują konsekwencji za to.

    admin

    15 lis 21 o 19:54

  10. Jest to skuteczny sposób na to żeby licytacje były nieskuteczne. Polecam dłużnikowi w takiej sytuacji nie wpuszczać zainteresowanego z komornikiem.

    lenon

    16 lis 21 o 06:09

  11. Nie wiem ale chyba są zdjęcia mieszkania wykonane przez biegłego podczas – do opisu i oszacowania. Jednakże z drugiej strony – co innego zdjęcia a co innego ogląd na żywo. Właściwie tak, na podstawie tylko zdjęć nie przyszedłbym na licytację nieruchomo0ści chyba że byłaby to działka niezabudowana 🙂

    elektryk

    18 lis 21 o 18:01

  12. Ważne jest żeby w opisie nieruchomości znalazła się informacja o tym, że jest zamieszkiwana. Ważne dla dłużnika, taka informacja odstrasza kupców.

    Georg

    27 lis 21 o 17:17

  13. Jeżeli były właściciel nie zechce opuścić mieszkania to eksmisja komornicza i problem z głowy. Nie wydaje mi się jakoby to odstraszało kupców.

    Kazek

    28 lis 21 o 10:15

  14. Jeżeli były właściciel ma małe dzieci to nie tak szybko ta eksmisja,. muszą takiej rodzinie najpierw zapewnić lokal socjalny a z tym różnie bywa.

    Marzena

    8 lut 22 o 06:37

Skomentuj