Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak szybko komornik dowie się o nowym koncie bankowym?

106 komentarzy

Poszukiwanie kont bankowych dłużnika i ich zajmowanie to zwykle jedna z pierwszych czynności egzekucyjnych dokonywanych przez komornika. O koncie dłużnika komornik może dowiedzieć się od wierzyciela, w ZUS (jeśli dłużnik jest przedsiębiorcą), w urzędzie skarbowym jak i od samego dłużnika gdy weźmie go na spytki (złożenie wykazu majątku) jednak podstawą jest poszukiwanie kont przez OGNIVO – wysyłanie zbiorczego zapytania do banków. I tu nasuwają się pytania: po pierwsze, jak często komornik ponawia takie zapytania o konta i po drugie, czy bank który już raz został przez komornika zapytany na wskazaną okoliczność, ma obowiązek poinformować komornika gdy dłużnik założy w tym banku rachunek bankowy?

Przeczytaj też: Konto w banku poza OGNIVO

Otóż z mojej praktyki jako wierzyciela egzekucyjnego w setek spraw wynika, że komornicy w większości nie częściej jak co 4-5 miesięcy rozpytują banki o nowe konto dłużnika. Zapytania do OGNIVO zrzeszającego obecnie wszystkie banki są odpłatne. Żaden komornik nie wyłoży na to z własnych środków tylko żąda na ten cel zaliczki od wierzyciela. Gdy ten już na początku postępowania egzekucyjnego wpłacił zaliczkę i nie widzi skutku, to niezbyt jest skory do ponownego płacenia w trakcie bezskutecznej egzekucji, z czego komornicy zdają sobie sprawę. I odpowiedź na drugie pytanie: nie, bank nie informuje komornika o nowym rachunku bankowym dłużnika pomimo wcześniejszego zapytania od komornika. Komornik musiałby zapytać bank ponownie i gdyby akurat dłużnik już miał w tym banku założone nowe konto, to wtedy bank je komornikowi wskaże.

Przeczytaj też: Konto dla osób z komornikiem – bank czy SKOK?

Konkludując, o nowym koncie dłużnika komornik dowie się gdy wyśle ponowne zapytanie do OGNIVO czyli w większości przypadków po kilku miesiącach licząc od pierwszego użycia przezeń OGNIVO. W większości wypadków, bo to nie jest reguła ale nie trafiłem komornika który słałby zapytania do OGNIVO częściej. A dobre konta osobiste są tutaj a konta firmowe tutaj. Jeżeli masz zamiar będąc w takiej sytuacji założyć nowe konto, to sugeruję nie zamykać tego zajętego konta ponieważ gdy komornik dowie się o zamknięciu tegoż, to może sobie pomyśleć, że właśnie założyłeś nowe i rozesłać zapytania do banków.

Przeczytaj też: Komornik a zmiana konta bankowego – czy to przestępstwo?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

10 czerwca, 2020

Komentarze do 'Jak szybko komornik dowie się o nowym koncie bankowym?'

Subscribe to comments with RSS

 1. warto dodać do tego, że nowego konta nie podajemy na stronie internetowej, w zus ani w skarbówce.

  Szadek

  10 cze 20 o 16:52

 2. To się rozumie samo przez się natomiast do ZUS i US komornik też nieczęsto śle zapytania.

  admin

  10 cze 20 o 16:58

 3. Ja niestety jestem w szoku bo u mnie blokada konta dwa tygodnie temu a teraz tydzień po założeniu nowego konta już blokada z urzędu skarbowego znowu tak jakby co tydzień sprawdzali

  Ania

  29 lip 21 o 17:48

 4. Ciekawa sprawa. Może sprawdzeń ktoś w skarbówce dokonywał na raty. Jednego dnia kilka banków, kolejnego kilka innych…

  admin

  29 lip 21 o 18:55

 5. Bank informuje komornika o założeniu konta przez dłużnika o ile to konto jest założone zanim komornik złoży zapytanie. Nie ma takiej opcji aby komornik nakazał bankowi informowanie na przyszłość.

  Stach

  8 gru 20 o 18:12

 6. Miałem już trzy razy różnych komorników będąc dłużnikiem i w każdym przypadku komornik tylko raz odpytał ognivo – na początku egzekucji. Tuż po tym założone konto już nie zostało w danym postępowaniu egzekucyjnym zajęte.

  Adaś

  1 lip 21 o 18:36

 7. A jak jest w przypadku egzekucji alimentów, bo z tego co mi wiadomo to na przykład ZUS musi poinformowac komornika sam z siebie jeżeli dłużnik podejmie pracę. Czy banki tez nie mają takiego obowiązku to znaczy poinformowania komornika o założeniu rachunku bankowego przez dłużnika alimentacyjnego/

  Iwona

  4 lip 21 o 05:36

 8. Nie, w przypadku egzekucji z rachunku bankowego banki nie informują o komornika o założeniu konta nawet gdy jest to dłużnik alimentacyjny.

  admin

  4 lip 21 o 15:54

 9. Kilka lat temu miała powstać centralna ewidencja rachunków bankowych z której o nowych kontach byliby informowani komornicy bez pytania się ale szukając w internecie widzę, że pomysł umarł.

  kolej

  12 lip 21 o 07:26

 10. Nie powstała taka baza a bardzo by się przydała oczywiście tylko wierzycielom zważywszy na to co czytamy na tej stronie.

  Kief

  22 lip 21 o 20:13

 11. Dowie się o nowym koncie jeżeli dowie się do faktur wystawionych dłużnika a niektórzy idioci podają nr konta na swojej stronie internetowej a komornicy coraz powszechniej stosują też “wywiad” internetowy.

  lisek

  19 sie 21 o 10:28

 12. Komornik nigdy nie znajdzie konta bankowego dłużnika jeżeli będzie to konto założone na kogoś innego. Ja korzystam z konta brata i podaję je na fakturach i nie mam z tego tytułu żadnych problemów jak dotąd i czytałem gdzieś, że jest to dopuszczalne prawnie.

  lawirant

  21 sie 21 o 16:17

 13. czy podobnie jest zus ? czy oni mają jakiś szybszy dostęp do nowego rachunku? na dniach muszę wystawić fakturę i chcialabym uchronić pieniądze z niej przed zajęciem

  mariaz

  28 sie 21 o 05:19

 14. Podobnie jest. ZUS korzysta z tego samego narzędzia przy znajdowaniu kont, co komornik sądowy czyli z OGNIVO. Korzystne konta firmowe które można założyć nie wychodząc z domu są tutaj a osobiste tutaj.

  admin

  28 sie 21 o 05:35

 15. dziękuję z odpowiedź.czy poinno się udać kilka dni bez ich wejscia na nowe konto firmowe?:)

  mariaz

  28 sie 21 o 08:59

 16. Jeżeli stare konto jest zajęte to prawdopodobieństwo tego, że znów będą szukać konta w przeciągu nawet kilku miesięcy jest znikome.

  admin

  28 sie 21 o 09:02

 17. niestety dziś w banku powiedzieli, że po chwili po peselu zablokują, księgowa mi też tak powiedziała:(

  mariaz

  28 sie 21 o 19:27

 18. Nieprawda. Zablokują po peselu jeżeli komornik / zus wyśle zajęcie. Proszę zrobić próbę – założyć konto i Pani zobaczy. Jakiś bank nie wie, że przeciwko Pani toczy się egzekucja, to jak ma zablokować?

  admin

  28 sie 21 o 20:52

 19. P.S. Po chwili to zablokuje bank jeżeli ma Pani w tym banku zajęte np. konto firmowe a otworzy sobie też w tym banku osobiste.

  admin

  28 sie 21 o 20:53

 20. Organ egzekucyjny musi wysłać zapytania przez OGNIVO o którym to systemie jest tutaj: https://www.banki.kir.pl/ognivo/ Nie ma tak “fajnie” że organ egzekucyjny na wstępie egzekucji powysyła informacje do banków i każdy bank ma o tym pamiętać i zablokować konto które dłużnik sobie później założy.

  admin

  28 sie 21 o 20:59

 21. P.S. One (oni) chyba nie zrozumieli o co chodzi i myśleli, że Pani pyta o to, jak szybko po wysłaniu zajęcia konto zostanie zablokowane. I jak o to chodzi to owszem, momentalnie ponieważ od kilku lat zajęcia dokonywane są drogą elektroniczną. Natomiast w kwestii o którą Pani chodzi jest tak jak napisałem.

  admin

  28 sie 21 o 21:32

 22. wow, czyli jest szansa…bardzo dziękuję za pomoc, czyli koniecznie w banku gdzie nie mam żadnego konta. ugoda z zusem będzie podpisana niedługo ale poki co muszę gdzieś wpłaty “zgarnąć” i poopłacać wszystko

  mariaz

  28 sie 21 o 22:01

 23. “czyli koniecznie w banku gdzie nie mam żadnego konta.” – no oczywiście…

  admin

  28 sie 21 o 22:26

 24. baaardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi 🙂

  mariaz

  29 sie 21 o 00:44

 25. Jeżeli będzie Pani zakładać konto, to proponuję któreś z tych: tutaj Panią oczywiście nic to nie będzie kosztować a ja jako partner banku otrzymam za założenia konta przez Panią wynagrodzenie od banku. 🙂

  Tak czy nie, jeśli kiedyś będzie mieć Pani znów pytanie, zapraszam znów do kontaktu.

  admin

  29 sie 21 o 06:05

 26. oczywiście, z tym, ze próbując pół dnia założyc rachunek firmowy online nie wiem z zjakich przyczyn wszędzie wyswietla mi,że ie jest to możliwe i mam się udać do banku…

  mariaz

  29 sie 21 o 16:20

 27. Mam potwierdzenie wysłania wniosku o konto w Credit Agricole, to nie od Pani? O 16:21 Jak nie to proponuję w innym banku ale oczywiście prosze nie czuć się zobligowaną aby dac mi zarobić, to drobnostka.

  admin

  29 sie 21 o 17:05

 28. potrzebuję założyć jakiś konto online, ae nie wiem dlaczego wszedzie mnie odsyła do oddziału…próbowałam ing, milleniu,pekaosa…tzn zeby dokonać weryfickacji, nie wiem dlaczego. w teorii częśc z nich powinno się otworzyć bez wizyty w oddziale…

  mariaz

  29 sie 21 o 17:08

 29. Chyba wszystkie konta z podanego przeze mnie zestawienia zawierają opcję online (oczywiście trzeba ją wybrać), nie wiem co mogło si stać. Dziś widze u siebie w statystykach złożone dwa wnioski o konto w Credit Agricole, może tam Pani spróbuje.

  admin

  29 sie 21 o 17:47

 30. P.S. A jak nie to może Pani spróbuje założyć konto osobiste, też można podać na fakturze, wiele osób używa osobistego jako firmowego no i są darmowe w prowadzeniu. Zestawienie tutaj.

  admin

  29 sie 21 o 17:51

 31. chyba coś na etapie weryfikacji jest nie tak, selfie itp, bo dopiero po tym mi wyświetla, że mam inny sposób weryfikacji wybrać…dowód mam sprzed 7 lat więc może za bardzo się zmieniłam;) ale podobnie gdy weryfikują przez inne konto … no nic pewnie pozostanie udać się do oddziału:(
  jeden z wniosków w CA jest mój 🙂 ale am też każą czekać na kontakt doradcy…
  a to jak na fakturze podam dane firmy a nr konta osobistego to nie będzie problemów?

  mariaz

  29 sie 21 o 18:09

 32. Dziś chyba nikt tam nie pracuje więc nie ma kto ocenić podobieństwa ze zdjęciem.

  Konto osobiste jako firmowe nie jest zabronione: https://pamietnikwindykatora.pl/konto-osobiste-jako-firmowe/

  admin

  29 sie 21 o 18:32

 33. bardziej chodzi mi o to czy płatność na rachunek prywatny dojdzie jak wskazana jako odbiorca będzie firma(zawiera maje nazwisko)

  mariaz

  29 sie 21 o 18:58

 34. Dojdzie. Przelewy realizowane są automatycznie, poza tym nie wiadomo czy właścicielem rachunku bankowego beneficjenta jest ten podany w przelewie czy inna osoba. Dojdzie nawet jeżeli ktoś wyśle przelew przykładowo do mnie podając jako beneficjenta np. Adolf Hitler (ja nazywam się inaczej).

  admin

  29 sie 21 o 19:35

 35. bardzo dziękuję. Jeszcze podpytam, jakie są możliwe konsekwencje takiego działania? tzn jeśli pieniądze z faktury wpłyną na rachunek prywatny? gdzie jako odbiorca też bedzie działalność

  Anonim

  29 sie 21 o 19:45

 36. Żadne konsekwencje prawne z tego powodu nie grożą. Jak wskazałem wcześniej, można używać konta osobistego jako firmowego.

  Jeżeli w umowie prowadzenia rachunku osobistego jest wpisany zakaz używania tegoż jako rachunku firmowego, to jest podstawa do wypowiedzenia umowy przez bank ale banki podobno w praktyce nie sprawdzają tego. Tak czy inaczej przelew wpłynie.

  admin

  29 sie 21 o 19:51

 37. super bardzo dziękuję, potrzebuję podać dne do faktury jutro sttąd moja nadgorliwość. udało mi się otworzyć rachunek osobisty , ale nadal nie mm numeru i możliwości logowania- potrzebuję tego też by sprawdzić czy nie będzie szybkiego zajęcia i czy można wpłacić:)

  mariaz

  29 sie 21 o 20:02

 38. Może też Pani podać na fakturze konto osoby trzeciej, nie ma Pani nikogo zaufanego?

  admin

  29 sie 21 o 20:13

 39. oczywiście mam, wtedy jako odbiorcę też swoją działalność?
  cały czas liczę, że na siebie otworzę i nie zostanie jakoś szybko zajęte…potrzebuje 2-3 dni:) a zajęcie równe jest 3/4 faktury…

  mariaz

  29 sie 21 o 20:31

 40. Tak tzn. na fakturze podaje Pani konto osoby trzeciej jako rzekomo należące do Pani.

  admin

  29 sie 21 o 20:40

 41. nie zablokują i nie cofną na pewno?
  czy narażam drugą osobę w ten sposób?

  mariaz

  29 sie 21 o 20:48

 42. Używanie konta bankowego osoby trzeciej (o dziwo) też jest dozwolone jak wynika z dokonanych przeze mnie ustaleń. Nie cofną. I komornik oczywiście nie zajmie konta osoby trzeciej nawet jeśli spisze je z faktury i będzie myślał że to Pani konto. Bank odmówi realizacji zajęcia ponieważ dane osobowe a zwłaszcza PESEL będą różne,.

  admin

  29 sie 21 o 20:52

 43. dziękuję, w ostateczności tak zrobię. najpierw zobaczę jak się potoczy sprawa konta założonego na mnie, jeśi zus nie zajmie w ciągu 2-4 dni to byłoby super…

  mariaz

  29 sie 21 o 20:56

 44. I co, zajął komornik nowe konto bankowe?

  admin

  8 wrz 21 o 18:01

 45. A ja chciala bym wiedzieć czy jeżeli mam dostać darowiznę pieniężna A mam komornika którego spłacam regularnie konto bankowe oczywiście zajęte jeżeli otworze konto w innym banku komornik może je od razu zająć?

  Aga

  30 sie 21 o 17:17

 46. Prawdopodobieństwo zajęcia nowego konta w ciągu np. dwóch tygodni jest bardzo niewielkie. Komornicy nader rzadko albo najczęściej wcale nie ponawiają poszukiwań konta. Korzystne konta osobiste które można otworzyć nie wychodząc z domu są tutaj.

  Oczywiście wskazane jest profilaktycznie jak najszybciej wypłacić darowiznę po jej otrzymaniu na konto.

  admin

  30 sie 21 o 17:29

 47. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Oczywiście od razu darowizna będzie wypłacona

  Aga

  30 sie 21 o 17:39

 48. Dzień dobry!
  Mam od tygodnia zajęcia komornicze w banku, który podałam sama i w dwóch innych, o którym zapomniałam.
  Dziś założyłam nowe konto w CA. Czy ono zostanie automatycznie zajęte? Czy jak to wygląda? Bo ogólnie credit agrecole go informuje o tym, że założyłam u nich konto? Bo mam 00 zł jako stan rachunku.

  Nina

  10 wrz 21 o 11:02

 49. Zaplątałam się. Tydzień temu, a w zasadzie prawie dwa tygodnie temu komornik sądowy zajął mi konta bankowe- podałam tylko jedno, ale zajął też inne, których nie używam od lat, ale posiadam nadal.
  Dziś założyłam konto w Credit agrecole. Czy bank poinformuje komornika, że założyłam u nich konto? Podobno komornik w tym banku jest niewidoczny dla oka i nie ma blokady, a przynajmniej informacji o blokadzie komorniczej, a żeby dowiedzieć się o ewentualnym zajęciu trzeba dzwonić na infolinię. Wolę nie ryzykować.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.

  Nina

  10 wrz 21 o 11:53

 50. Dzień dobry Pani. Bank z własnej inicjatywy nie poinformuje komornika o założeniu konta przez dłużnika, komornik musi wysłać zapytanie o to. Nie wiem, czy komornik jest “niewidoczny” w tym banku ale wątpię aby tak było. Jeżeli konto jest zajęte, to bank chyba ma obowiązek to uwidocznić.

  admin

  10 wrz 21 o 11:55

 51. Dziękuję za pomoc. Czyli każdy bank z Credit agrecole ma obowiązek poinformować o zajęciu komorniczym? Bo wg informacji zaczerpniętych z internetu… Credit agrecole nie informuje o zajęciu, a ich serwis internetowy z każdą potrzebą kieruje do placówki lub telefonicznie. A wolę sama się nie dopytywać, skoro nie ma blokady i minusów na koncie. Jak e innych bankach.
  Dziękuję serdecznie.

  Nina

  12 wrz 21 o 15:19

 52. Nie mam 100 procentowej pewności, że credit agricole uwidacznia zajęcie ale jeszcze nie spotkałem się z tym, aby któryś bank nie uwidaczniał. Takie nieuwidocznienie wydaje mi się niedopuszczalne. Wiem na 100 procent, że mBank uwidacznia, bo sam kiedyś miałem zajęcie… Gdyby Pani chciała założyć konto w mBanku, to polecam (online): tutaj

  admin

  12 wrz 21 o 15:48

 53. WITAM

  mamy zajęte konto przez komornika
  spłacamy zadłużenie ze zwrotów podatku

  potrzebuje założyć konto na które przekieruje część wpływów
  ale niestety mam z tym problem jestem za granicą i nie mam polskiego dowodu co powoduje problem przy probie założenia konta gdyż wyskakuje informacja błedny numer dowodu.
  mam w Polsce pełnomocnika wpisanego w CEIDG ale niestety on nie może założyć konta na mnie.

  co jeśli założy konto na siebie i na te konto przekierujemy część wpływów nie będzie miał z tego tytułu problemów ?

  DAN

  15 wrz 21 o 10:03

 54. Witam, nawet na fakturze można podawać konto osoby trzeciej i to nie będącej pełnomocnikiem firmy. Innymi słowy, brak przepisów zabraniających podania rachunku bankowego osoby trzeciej; zarówno w odniesieniu do firm jak i osób prywatnych a zatem i osoba trzecia nie będzie mieć z tego tytułu problemów. Nie musi Pan przy tym zaznaczać, że jest to konto osoby trzeciej; może Pan podać to konto jako należące do Pana. Przelew dojdzie, bez obaw; przelewy księgowane są automatycznie, automat nie sprawdza zgodności danych odbiorcy zdefiniowanych w dyspozycji przelewu z danymi właściciela konta.

  admin

  15 wrz 21 o 10:27

 55. Tak średnio raczej. Raz, że konto musi być na białej liście (tak, wiem o zaw-nr ale praktyka jest taka, że kontrahenci nie maja ochoty tego składać bo myśla, że podkładają się na kontrole US). A przy sprawdzaniu białej listy wyświetla się właściciel konta. Wiec tutaj tez kontrahenci robią problemy, bo obawiają się potem problemu, że ktoś powie, nie dostal przelewu. Plus zaczynają się pytania “a dlaczego tak?” I podejrzenia etc i raczej sprawa jest oczywista. Przy jednorazowej transakcji moze to przejdzie, ale nie przy cyklicznej, gdy np ktoś jest zatrudniony na B2B

  Ed

  29 lis 21 o 02:50

 56. bardzo dziękuję za szybką odpowiedz.
  tyczy się to zarówno wykonywania przelewów jak i wpłat na konto z tytułu faktur, odszkodowań itd ?

  DAN

  15 wrz 21 o 11:22

 57. Tak, wszystkiego tzn. np. ZUS w przypadku wypłacania emerytury żąda aby konto należało do emeryta a nie do osoby trzeciej (bo wymaga tego art. 139 pkt 2 Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych) ale nie żąda umowy rachunku bankowego i znam przypadek, że emerytka podała konto córki i na nie emerytura wpływa (i nie jest to karalne). Jeżeli zatem jakaś instytucja nie zażąda potwierdzenia własności konta, to też można tak zrobić.

  admin

  15 wrz 21 o 11:56

 58. Witam, czy mógłby Pan podpowiedzieć który bank faktycznie umożliwia założenie konta bez wizyty w placówce? Niby każdy a później okazuje się co innego a ja nie ma czasu pół dnia czekać w kolejce.

  Mariusz

  19 wrz 21 o 08:53

 59. Osobiste czy firmowe? Jak chodzi o osobiste to wszystkie tutaj są do otwarcia nie wychodząc z domu a firmowe tutaj. Przetestowane.

  admin

  19 wrz 21 o 11:28

 60. czy możliwe ze zus lub urząd skarbowy zajmuje tylko jeden rachunek dłużnika?dziś mi zrobili zajęcie na jednym rachunku i zastanawiam się czy jutro obudzę się z zajętą resztą…:(

  mz

  22 wrz 21 o 02:23

 61. Może wysłali zajęcie do wszystkich banków ale inne banki jeszcze nie wykonały zajęcia. Proszę o info, co będzie się działo dalej, sam jestem ciekaw. Czy zostało zajęte to konto które niedawno Pani założyła?

  admin

  22 wrz 21 o 05:13

 62. nie, jedno ze starych…pkobp…mbanku, bnp i pekao jeszcze nie ruszyli…

  Anonim

  22 wrz 21 o 08:59

 63. poki co US zajął mi jedno konto wczoraj…inne wolne,nie wiem z czego to wynika…

  mz

  22 wrz 21 o 14:32

 64. No może być tak jak wcześniej napisałem czyli że niektóre banki jeszcze nie wykonały zajęcia – blokady konta chociaż już też otrzymały polecenie zajęcia. A może być i tak (chociaż to mniej prawdopodobne) że wysyłają zapytania do OGNIVO tylko do niektórych banków (a do innych później).

  admin

  22 wrz 21 o 14:47

 65. Mam pytanie:
  Po zwolnieniu z zajęcia konta w Alior banku i po skardze na czynności przez wierzyciela komornik ponownie zajął mi konto w banku po kilku miesiącach. Mam też konto nowe w Credit agrecole.
  Alior Bank wysłał mi SMS-a o zajęciu. Ale Credit agrecole po zalogowaniu w blokadach na rachunku w adnotacji o zajęciu komorniczym jest 00 zł
  Czy w związku z tym on tego konta nie zajął? Czy go nie widzi?
  Czy jeszcze zajmie? Ale to chyba dzieje się od razu po przesłaniu decyzji komornika.
  Proszę o pomoc

  Nina

  22 wrz 21 o 14:34

 66. Otrzymała Pani od komornika kopię zajęcia? Komornik ma obowiązek wysłać kopię zajęcia dłużnikowi. Jeżeli mijają dni i nie otrzymuje Pani kopii, to nie zajął. Komornik dowiaduje się o koncie wysyłając zapytania do OGNIVO, standardowo wysyłają komornicy zapytania chyba do wszystkich komercyjnych banków za jednym razem i tak też zajmują konta jeżeli dłużnik ma (w kilku bankach) – w tym samym czasie. Może być też tak, że ktoś w Credit Agricole jest leniwy albo ma dużo pracy i dopiero zrealizuje zajęcie komornicze.

  admin

  22 wrz 21 o 14:53

 67. czyli to raczej kwestia czasu zanim zajmą resztę kont?

  mz

  22 wrz 21 o 15:11

 68. Jeżeli te niezajęte konta są tymi które otworzyła Pani niedawno, to może jeszcze ich nie było gdy organ egzekucyjny wysłał zapytania do OGNIVO. Jeżeli tak, to jest szansa że miesiącami ich nie zajmie dopóki nie ponowi zapytania do OGNIVO.

  admin

  22 wrz 21 o 15:14

 69. dodam tylko w moim przypadku,że zajęte jest 1 z 4 kont.miesiąc temu zus zajął mi wszsytkie rachunki w 2 bankach.teraz US zajął tylko 1 a posiadam konta w 4 bankach…

  mariaz

  22 wrz 21 o 15:14

 70. Nie wiemy skąd się dowiedział o tym jednym koncie ,może nie z OGNIVO? Podała Pani to konto gdzieś w urzędzie jakimś, w CEIDG może?

  admin

  22 wrz 21 o 15:16

 71. to jest najstarsze konto które mam,mieli je wczesniej,parę lat temu za jakiś mandat…tego z ceidg tez nie zajeli ani tego z którego płacę podatki.nowe konta mam zalożone miesiac temu a egzekucja jest od 21.09…
  mam zajete konta przez zus,z tego względu nie zapłaciłam podatku…niedługo powinno się z zusem wyjasnić, więc liczę ze się wszystko unormuje…
  bardzo dziękuję za wszelką pomoc na tym forum 🙂

  mariaz

  23 wrz 21 o 03:12

 72. A zatem ma Pani potwierdzenie tego co kiedyś Pani napisałem, że nowe konto nie jest automatycznie zajmowane. W banku i księgowa wprowadzili Panią w błąd. 🙂

  admin

  23 wrz 21 o 09:10

 73. tak i bardzo dziękuję za informacje 🙂
  zastanawia mnie tylko czy i kiedy US zajmie inne rachunki,bo póki co zajęty ciągle jeden 😉

  mariaz

  24 wrz 21 o 01:16

 74. Każdy nazwijmy szanujący się komornik (w tym także skarbowy) już na początku postępowania egzekucyjnego wysyła zapytania do OGNIVO w sprawie rachunków bankowych dłużnika. Spodziewałbym się więc zajęcia tych wszystkich rachunków na dniach.

  admin

  24 wrz 21 o 04:00

 75. Dzień dobry ponownie.
  Po skardze na czynności komornika przez wierzyciela postępowanie egzekucyjne zostało wzbogacone i nie otrzymałam wykazu zajętych kont.
  W międzyczasie założyłam konto w CA i w blokadach na rachunku jest adnotacja i zajęciu komorniczym, ale wszędzie jest 00 zł więc komornik chyba nie znalazł tego konta? Wcześniej zajął Alior i potem zwolnił, a po skardze i wznowił zajęcie konta Alior.
  Czyli skoro minęło już trochę czasu od wznowieniu zajęcia w Alior i braku informacji w ca to znaczy, że to konto nie jest zajęte?

  Nina

  3 paź 21 o 14:41

 76. Dzień dobry. W panelu CA brak informacji o zajęciu? Jeżeli brak no to wygląda na to, że nie zajął. A otrzymała Pani od komornika kopię zajęcia wysłanego do CA?

  admin

  3 paź 21 o 15:15

 77. Nie otrzymałam. Otrzymałam jedynie informacje o wznowieniu umorzonego postępowania.

  Nina

  3 paź 21 o 15:22

 78. Zgodnie z art. 889 § 1 ust. 2 KPC (Kodeksu postępowania cywilnego) komornik zawiadamia dłużnika o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego, doręczając mu odpis zawiadomienia skierowanego do banku, o zakazie wypłat z rachunku bankowego. Jeżeli nie otrzymała Pani odpisu zajęcia (i w panelu konta brak info o zajęciu) no to wygląda na to, że komornik tego konta w CA nie zajął.

  admin

  3 paź 21 o 15:31

 79. Sprawdzi konto podane na białej liście i już będzie miał, może sprawdza codziennie ale mając setki spraw z pewnością o wiele rzadziej.

  Janek

  7 lis 21 o 14:59

 80. Mam pytanie.
  Mam już zajęte konto w banku i otworzyłem nowe ale w tym samym banku.
  Czy automatycznie zostanie zajęte również?
  Czy dla banku numery kont mają tak na prawdę znaczenie?

  Tom

  5 gru 21 o 21:39

 81. Uważam, że bank je zablokuje automatycznie a co, nie zablokował? Jeżeli chce Pan cieszyć się długo niezajętym kontem, to trzeba w innym banku otworzyć. polecam te tutaj.

  admin

  6 gru 21 o 04:14

 82. Mój bank, czyli Millenium, nie wysłał do mnie żadnej informacji, choć minęło 5 dni od założenia przeze mnie nowego konta i jak wpłynęła wypłata najzwyczajniej przelał nadwyżkę pieniążków ponad 2100zł komornikowi z nowo utworzonego konta.
  Nie poinformował mnie o zajęciu tego nowego konta, a studenciaki na infolinii najzwyczajniej kłamali, że dopiero jak komornik zapyta bank to dostanie moje nowe konto.
  Czyli sprawdziłem empirycznie, że dla banku nie ma znaczenia numer konta, a jedynie numer identyfikacyjny posiadacza rachunków.

  Tom

  9 gru 21 o 23:13

 83. Jest zatem tak, jak myślałem, jeżeli dłużnik założy konto w tym samym banku w którym jedno ma już zajęte, to bank je zablokuje dla komornika. Na infolinii może Pana nie zrozumieli, może myśleli że pyta Pan co w przypadku założenia nowego konta w innym banku, Wtedy jest tak jak odpowiedzieli, że komornik musi ponowne zapytania przez OGNIVO złożyć.

  admin

  10 gru 21 o 05:10

 84. O nie, na infolinii mnie zrozumieli doskonale, ja zawsze drążę temat. Nawet kobieta rozmawiająca ze mną musiała oddalić się i skonsultować z jakimś ekspertem. Powiedziałem im wyraźnie, że posiadam u nich konto zajęte przez komornika i chcę otworzyć nowe i czy oni wówczas będą informować komornika o tym nowym lub z automatu coś mu przelewać z tego nowego.
  Niestety prawda jest taka, że teraz dąży każda firma do obniżenia kosztów i na tych infoliniach siedzą najtańsi pracowniczy, czyli osoby studiujące, a co o życiu zawodowym może wiedzieć tak nisko opłacany pracownik, który dopiero co rozpoczął swoje dorosłe życie.

  Natomiast co jest ciekawe to fakt, że jak raz komornik zajmie numer klienta banku to numery kont już nie mają znaczenia w tym banku i nie będzie żadnego dodatkowego przypominania i informowania, co ważne to komornik dokonał zajęcia 03.2021 i było ono bezskuteczne.

  Ciekawy jest fakt, że to zajęcie było tak długo uśpione i bez żadnej ingerencji ze strony komornika aktywne i zadziałało.

  Rodzi się pytanie, czy jest ono bezterminowe???

  Tom

  10 gru 21 o 11:23

 85. Zajęcie każdego konta trwa aż do umorzenia egzekucji (z powodu wyegzekwowania długu lub z powodu bezskuteczności egzekucji lub na wniosek wierzyciela). Takiego nowego w tym samym banku – też.

  admin

  10 gru 21 o 11:50

 86. Ile czasu potrzebuje komornik by uznał egzekucję za bezskuteczną?

  Tom

  10 gru 21 o 13:15

 87. Zależy od komornika. W wielu przypadkach dwa, trzy, cztery miesiące ale miałem i takich którzy trzymali sprawę o wiele dłużej. Był taki który trzymał kilka lat ale w tym przypadku na początku coś ściągnął i chyba liczył na to, że dłużnik (młodu człowiek) znów podejmie pracę.

  admin

  10 gru 21 o 13:34

 88. Dobrze, że chociaż Rachunki Powiernicze są wolne od komorników.

  No tak i pamiętajmy, że umorzenie egzekucji nie umarza długu, na szczęście dla mnie chodzi o zwykłe wykroczenie drogowe, a to się przedawnia po 3 latach.

  Wracając do kont bankowych to cały problem tkwi w Kodeksie Cywilnym oraz szczegółowiej normującym dalej sprawę Prawie Bankowym, bo banki posługują się zapisem, że Właścicielem (sic!) środków na Rachunku Bankowym jest Bank, a Posiadacz Rachunku jest Wierzycielem, któremu przysługuje Roszczenie do Banku co do środków zgromadzonych na Rachunkach Bankowych.
  I na tej podstawie jako Właściciel mogą posiadać, korzystać, używać, pobierać pożytki….oraz wysłać je komornikowi.

  Tom

  10 gru 21 o 14:19

 89. Póki trwa egzekucja komornicza, to przedawnienie nie płynie. Po umorzeniu zaczyna płynąć od początku – od zera.

  admin

  10 gru 21 o 14:37

 90. Nie miałem tej świadomości, dziękuję bardzo za tę informację.

  A tak myśląc trochę kreatywnie, wystarczyłoby żeby jakikolwiek bank wprowadziła dla posiadaczy Skrytek Depozytowych możliwość robienia przelewów do wartości gotówki znajdującej się w nich. Trzeba by wówczas wprowadzić dostęp do nich jedynie poprzez pracownika banku lub jego obecności.

  Zanosisz raz gotówkę do banku, bank ją deponuje w Skrytce, pobiera miesięczną opłatę i w zamian umożliwia przelewy, będąc jedynie instytucją gwarantującą pokrycie przelewów do sumy gotówki, którą zdeponował.

  Jestem pewien, że byłoby wielu klientów tego produktu bankowego, wliczając mnie. Czy mógłby Pan coś takiego zaproponować bankom skoro współpracuje Pan z nimi?

  Ja miałbym problem żeby dotrzeć do osoby decyzyjnej.

  Tom

  10 gru 21 o 18:18

 91. Moja sugestia w tym zakresie nie odniesie większego skutku niż Pańska. Jestem tylko jednym z wielu pośredników ich pośrednika – bankier.pl

  admin

  10 gru 21 o 18:25

 92. Komornik nie potrzebuje sprawdzać w ognivo za nowym rachunkiem bankowym dłużnika. Zerknie do ceidg czy to na biała listę i ma.

  Harry

  2 mar 22 o 17:14

 93. Pop pierwsze, nie każdy przedsiębiorca (zwłaszcza dłużnik w egzekucji komorniczej) to konto tam umieszcza. Po drugie, osoby nieprowadzące firmy nie są wpisane do CEIDG ani do białej listy.

  admin

  2 mar 22 o 17:30

 94. Aby na pewno jest tak, że komornik musi ponownie złożyć zapytanie do banków jeżeli dłużnik założył nowe konto w trakcie egzekucji? Czytałam na jakimś forum, że banki muszą same poinformować o tym fakcie komornika jeżeli wcześniej złożył zapytanie.

  Luda

  10 mar 22 o 06:56

 95. Na forum ktoś wprowadza w błąd; komornik musi w takiej sytuacji ponownie zapytać aby dowiedzieć się o nowym koncie dłużnika o ile zostało założone.

  admin

  10 mar 22 o 07:31

 96. Egzekucja wszczęta wobec mnie jakoś na początku października, po paru dniach zajęcie mojego konta prywatnego. Po dalszych paru dniach otworzyłam konto w innym banku i po dziś dzień niezajęte 🙂

  Hanna

  2 kw. 22 o 17:32

 97. Witam otworzyłem nowe konto bankowe ma mi tam wpłynąć kasa mam je tydzień czasu czy komornik moze je znaleźć i zająć w tak krótkim czasie ,a jak zajmie już to czy od 1 nowego miesiąca będę mogl wyplacic srodki jako kwota wolna od zajęcia

  Marek

  17 cze 22 o 19:26

 98. Witam, niewykluczone że znajdzie jeżeli akurat wyśle zapytania do OGNIVO ale mało prawdopodobne jeżeli już raz to wysłał. Tak, kwota wolna przysługuje co miesiąc, będzie można wypłacić o ile nie jest to egzekucja alimentów.

  admin

  17 cze 22 o 20:50

 99. Nie alimenty place na czas ,ale mam z 5 komorników i boje się że któryś zajrzy tam i wyślę szybko pismo do banku i zablokują konto …

  Marek

  20 cze 22 o 06:22

 100. To i tak mało prawdopodobne, że któryś w ciągu np. 2 tygodni dowie się o tym nowym koncie.

  admin

  20 cze 22 o 08:47

 101. Bank nie informuje komornika o nowym koncie bankowym dłużnika, sprawdzone w praktyce. Nie informuje nawet jeżeli komornik ten już wcześniej się w tym banku pytał.

  Anonim

  20 sie 22 o 08:19

 102. Jak najlepiej przelewać z zagranicy PLN na konto byłej żony w Polsce aby uniknąć prowizji ?
  – przez swoje zajęte konto (przez Revolut / Western Union, itp.) tzn. każda wpłata zostanie przekazana byłej żonie, ale chyba komornik sobie odejmie prowizję ?)
  – wprost na konto żony przez Revolut / Western Union, itp.
  – na konto komornika przez Revolut / Western Union, itp

  Nie chcę zdradzać nr konta zagranicznego ani kraju gdzie jestem

  welcometopoland

  25 sie 22 o 13:00

 103. Dzień dobry. Proszę o radę.
  Mam zablokowane konta bankowe przez komorników.
  Jak szybko komornik zablokuje mi nowe konto?
  Jak założę nowe konto we wtorek a w środę dostanę na nie duży przelew, to zdążę te pieniądze wybrać również w środę przed zajęciem komorniczym?

  Karollllll

  23 lut 24 o 15:36

 104. Najprawdopodobniej zdąży Pan, według mnie na 99,9% komornik nie zajmie nowego konta w przeciągu kilku dni.

  admin

  23 lut 24 o 18:34

 105. A skąd Pan to wie ? Może akurat sprawdzi system ogniwo tego dnia co ten Pan założy konto .Ja mam
  Komornika 20lat ,co rusz inny ale ta sama sprawa.Zalozylam konto pierwszy raz w zyciu rok temu a po 5 dniach juz było zablokowane .

  Sylwia

  22 mar 24 o 00:56

 106. Z praktyki wiem. Miała Pani autentycznego pecha. Komornik nie otrzymuje z Ognivo powiadomień o nowych kontach o ile sam nie dokona zapytania.

  admin

  22 mar 24 o 06:07

Skomentuj