Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Karalność „kłamstwa oświęcimskiego” a dyskusja merytoryczna

komentarzy 30

W 1986 roku Izrael uchwalił przepis o „negowaniu Holokaustu” który stanowi że ten kto pisemnie lub werbalnie wyraża jakąkolwiek deklarację, która neguje lub umniejsza proporcje aktów popełnionych w czasie reżimu nazistowskiego, które są zbrodniami przeciwko Narodowi Żydowskiemu lub zbrodniami przeciwko ludzkości, z zamiarem obrony sprawców tych aktów lub wyrażenia solidarności lub identyfikowania się z nimi, podlega karze pozbawienia wolności na okres 5 lat.

Jak rozumieć „umniejsza”, czy merytorycznie też nie można się spierać twierdząc na przykład, że w holocauście zginęło osób o np. 3 miliony mniej niż podają oficjalne, w tym urzędowe źródła? Na przykład niektórzy twierdzą (uważają, że dowodzą) obliczając, że „przepustowość” krematoriów w oświęcimskim niemieckim – nazistowskim obozie zagłady była o wiele za niska aby spalić liczbę ofiar podawanych oficjalnie – państwowo. Oto jest pytanie, czy można tu spierać się merytorycznie. Powiedzmy jednak, że jest to pytanie moje jedynie akademickie, bo w Polsce obowiązuje polskie a nie izraelskie prawo. No tak, ale…

Polska wprowadziła przepis bardzo podobny. Potocznie nazywany jest „kłamstwo oświęcimskie”. Znajdziesz go w Ustawie z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Art. 55 z tejże ustawy stanowi, że kto publicznie i wbrew faktom zaprzecza zbrodniom, o których mowa w art. 1 zakres regulacji ustawy, pkt 1 (m.in. holocaust – przyp. admina), podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok podawany jest do publicznej wiadomości.

Kaliber powyższego przepisu wydaje się być nieco lżejszym od tego żydowskiego, na wstępie zacytowanego. Nie zawiera słowa „umniejsza” ani synonimu. Czy jednak na pewno? Czy osoba (niekoniecznie przecież antysemita, nacjonalista, może po prostu tylko pasjonat tej historii, rzetelny jej badacz) ma prawo publicznie, przywołując własne ustalenia i obliczenia, kwestionować liczbę ofiar holocaustu, „zaniżać” ją? Czy korygowanie w dół też jest zaprzeczeniem? Jeżeli tak, to ten przepis jest chory. Niestety, nie udało mi się dotrzeć do żadnego orzecznictwa które naświetlałoby stanowisko sądów. Rozumując (według mnie) zdroworozsądkowo należy uznać, że merytoryczne podważanie liczby ofiar holocaustu dąży wszak do ujawniania … (nowych) faktów! Nie można zatem karać za to, w myśl wyżej zacytowanego przepisu. Jednak wyroków (‚wyroków”) polskich sądów nie sposób przewidzieć nawet w najbardziej oczywistych sprawach, przykład: Opis bezczelnych przekrętów sędziów w jednej sprawie – w dwóch instancjach. Część 1. albo Ostrzegam przed: sędzia Magdalena Berczyńska – Bruś, Sąd Rejonowy w Kaliszu V Wydział Gospodarczy Oczywiście nie chodzi o żadne tam „pomyłki” sądowe ale o celowe przekręty.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 8 Ocena średnia: 4.5]

kategoria inne

Komentarze do 'Karalność „kłamstwa oświęcimskiego” a dyskusja merytoryczna'

Subscribe to comments with RSS

 1. Niedopisano czemu ma słuzyc ta restrykcja. Temu, zeby Zyd byl nietykalny nawet ewidentne swinstwa czyniac. Bedziesz antysemita jezeli zareagujesz. Reagujsz? Rzucasz sie na ofiare holokaustu.

  porucznik Zubek

  1 Sie 17 o 14:30

 2. Spokojnie. Nawet jeżeli przyjąć, że omawiany przepis niedopuszcza dyskusji, to i tak nie czyni Żydów ponad prawem (kradzieże, oszustwa, korupcja, inne…) Wyluzuj.

  admin

  1 Sie 17 o 17:59

 3. UWAGA! Poszukuje się groźnego przestępcy:
  Imię i nazwisko: PRAWDA. Data urodzenia – wieczność.
  Poszukiwana jest podejrzana o wiele poważnych wykroczeń: niszczenie systemów totalitarnych, zrywanie aureoli z pyszałków, zdzieranie masek z hipokrytów, utrudnianie pracy dziennikarzom i historykom, zatruwanie życia konformistom.

  Ktokolwiek wie o miejscu pobytu poszukiwanej, niech dla własnego spokoju unika jej jak ognia. Kontaktowanie się z podejrzaną grozi dożywotnim pozbawieniem złudzeń i otwarciem oczu.

  Cezary Zbikowski

  krzysiek4

  5 Sie 17 o 20:17

 4. Oczywiście, niech dla własnego spokoju pozostaje namiastką człowieka. „Podczłowiekiem”.

  admin

  5 Sie 17 o 20:23

 5. W Hiszpanii, gdzie do roku 1995 „kłamstwo oświęcimskie” było karalne. W roku 2007 hiszpański Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jest to sprzeczne z prawem do swobodnego wyrażania poglądów.
  W USA negacjonizm jest bezkarny w myśl prawa do swobodnego wyrażania poglądów. Taka sama zasada obowiązuje także w Wielkiej Brytanii.

  krzysiek4

  12 Sie 17 o 09:58

 6. Z tego artykułu dowiesz się:

  Co o Polsce międzywojennej pisała zachodnia prasa
  Że Holokaust to NIE zagłada Żydów
  Że Holokaust (słowo) jest słowiańskiego pochodzenia
  Że Holokaust II wojny światowej dotyczył PRZEDE WSZYSTKIM Słowian, a nie Żydów
  Że 1/3 wszystkich ofiar 2 WŚ to Rzeczpospolitanie

  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2016/ … t-blokada/

  krzysiek4

  12 Sie 17 o 10:04

 7. Dziękuję za link, zaraz przeczytam.

  admin

  12 Sie 17 o 10:51

 8. Ten odnośnik jest niekompletny.

  admin

  12 Sie 17 o 20:08

 9. Oświęcim – 300 tysięcy ofiar?

  https://www.youtube.com/watch?v=Zopx6s97paw

  Historyczne wideo z 1948 r. z posiedzenia sądu w Krakowie nad zbrodniarzami z Oświęcimia. Warto zwrócić uwagę na padającą liczbę ofiar w kompleksie obozowym Auschwitz, czyli w Oświęcimiu. Liczba ta, pierwotna, z biegiem lat ulegała licznym zmianom, najczęściej szybując w górę. Jedna z najbardziej absurdalnych teorii głosiła o rzekomych 9 milionach zamordowanych w Auschwitz. Co prawda dziś takich fantastycznych bajek już się nie snuje, ale o obiektywnym badaniu „holocaustu” ze względu na istniejące prawo mowy być nie może. Nie tylko w Polsce.

  Auschwitz: dziewięć milionów zamordowanych

  https://www.youtube.com/watch?v=pEUY2sAyD1E

  krzysiek4

  12 Sie 17 o 21:47

 10. „Ten odnośnik jest niekompletny.”

  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2016/

  Działa,trzeba przewinąć ..

  krzysiek4

  13 Sie 17 o 07:47

 11. „Ten film jest niedostępny w Twoim kraju” – mam taka informację po kliknięciu w ten link: https://www.youtube.com/watch?v=pEUY2sAyD1E

  admin

  14 Sie 17 o 18:24

 12. Zauważyłem, że izraelski przepis zakazujący negowania i umniejszania holocaustu jest poniekąd mniej restrykcyjny niż ten analogiczny polski. W izraelskim napisano „z zamiarem obrony sprawców tych aktów lub wyrażenia solidarności lub identyfikowania się z nimi,” a w polskim tego nie ma tylko bezwzględny zakaz negowania.

  admin

  14 Sie 17 o 18:32

 13. Do krzysiek4: a może ten lektor zaniża liczbę ofiar, może jest to manipulacja w obronie nazistów. Bierzmy i to pod uwagę. Potępiający głos tego lektora jest może li tylko teatralnym.

  Góral spod góry Synaj

  16 Sie 17 o 21:14

 14. Góral spod góry Synaj

  Jakich nazistów? Kto to taki?

  ———————-
  Oficjalne źródła z Międzynarodowego Czerwonego Krzyża mówią o podobnej liczbie ofiar

  Przed 1992 r., każdy kto publicznie wątpił w oficjalną liczbę 4.1 milionów „zagazowanych” w Auschwitz został nazywany antysemitą lub neonazistą. Po cichu, oficjalna liczba została obniżona do 1,1 mln. Nie wspomniano nic o brakujących 3 mln.

  krzysiek4

  17 Sie 17 o 07:21

 15. Na zabicie milionów jest wygodniejszy sposób od gazowania w komorach. Ogrodzić i zaglodzić oraz schłodzić na mrozie, to było praktykowane na świecie. Dziwi że praktyczni Niemcy na to nie wpadli. Rzecz jasna potepiam wszelkie zbrodnie, tylko tak sobie zastanawiam się.

  tylkoja

  18 Sie 17 o 22:17

 16. „gazowania w komorach. ”

  To jest bardzo ciekawe,do dnia dzisiejszego nie znamy ani jednego nazwiska osoby w ten sposób uśmierconego.

  ——————————-

  „Dajcie mi choćby jedno nazwisko
  Ostatnio w grupie ludzi prowadziliśmy dyskusję na temat komór gazowych i “milionów” żydów,
  którzy w nich “zginęli”.
  Moja przyjaciółka, który wyrażała wątpliwości wobec poglądów niedowiarków otrzymała następujące wyzwanie:
  “Podaj nazwisko jednej osoby, którą można pokazać jako kogoś, kto zginął w niemieckiej komorze gazowej
  podczas II wojny światowej”.
  Powiedziano jej, że jako bonus otrzyma zaproszenie codziennie do dowolnej restauracji według
  jej własnego wyboru, zje posiłek, jakiego zapragnie i nie zapłaci ani centa – tak będzie codziennie
  DO KOŃCA JEJ ŻYCIA.
  Poprosiła o powtórzenie tej obietnicy w obecności wielu ludzi (“aby upewnić się, że obietnica zostanie
  dotrzymana”).
  W tym momencie była najszczęśliwszą kobietą na świecie.”

  całość;

  https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=52&t=24548

  krzysiek4

  19 Sie 17 o 05:21

 17. A niby jak mielibyśmy dowiedzieć się kto został zagazowany w Auschwitz a kto zastrzelony? To nie było więzienie z dokumentacją wykonywanych wyroków.

  tylkoja

  19 Sie 17 o 12:59

 18. A gdy klikam w ten link podany przez Ciebie to mam: You are not authorized to read this forum

  tylkoja

  19 Sie 17 o 13:00

 19. A niby jak mielibyśmy dowiedzieć się kto został zagazowany w Auschwitz a kto zastrzelony? To nie było więzienie z dokumentacją wykonywanych wyroków.
  ———————————————

  Tu się bardzo mylisz, Niemcy byli bardzo dokładni w prowadzeniu każdej ewidencji od grama masła do numerów na przedramionach więzniów.
  Słynna jest ich „solidność”w dokumentach i nie tylko.
  3/4 zdołali zniszczyć to co zostało sowieci wywiezli do Moskwy.Jakieś nic nie wnoszace do omawianej sprawy ostały się w dzisiejszym muzeum dostępne na stronie internetowej.

  Kiedy dochodzi do dyskusji na temat żydów nic nie jest proste ani szczere, czy zrozumiałe.

  800 ŻYDOWSKICH PUNKTÓW PROPAGANDOWYCH NIE BYŁ W STANIE PRZEDSTAWIĆ
  ŻADNEGO DAJĄCEGO SIĘ SPRAWDZIĆ NAZWISKA ŻYDOWSKIEGO OSOBY, KTÓRA “ZGINĘŁA”
  W NIEMIECKIEJ KOMORZE GAZOWEJ.

  krzysiek4

  19 Sie 17 o 14:02

 20. You are not authorized to read this forum

  Rejestracja zajmuje mało czasu,ale dzięki za info postaramy się to szybko naprawić.

  Ang.link;

  https://diggerfortruth.wordpress.com/2013/05/30/give-me-one-name/

  —————

  krzysiek4

  19 Sie 17 o 14:09

 21. Ale jak to mieli udowodnić jeżeli dokumenty zniszczono lub ukryto. A zmarli nie wyznają jaka śmiercią zgineli.

  tylkoja

  19 Sie 17 o 20:46

 22. tylkoja;

  Ale jak to mieli udowodnić jeżeli dokumenty zniszczono lub ukryto. A zmarli nie wyznają jaka śmiercią zgineli.
  ——
  trafione zatopione ! ;}

  I oto chodzi w tym całym Holoszwindlu ,jeszcze tylko od Polski 65 miliardów im brak.

  Holoszwindel;
  http://forum.wolna-polska.pl/viewforum.php?f=10

  krzysiek4

  19 Sie 17 o 22:51

 23. Ale czego to dowodzi, że nie ma dokumentów? Niczego.

  tylkoja

  22 Sie 17 o 17:25

 24. Jest stara zasada łacińska: gratis asseritur, gratis negatur.

  https://gifyu.com/image/z0fc

  WŁAŚNIE ! gdzie są te wszystkie dokumenty na te 6 milionów zgładzonych żydów?

  dalej nie rozumiesz?

  krzysiek4

  23 Sie 17 o 06:51

 25. W środowisku głównych ideologów propagujących obowiązującą wersję Holokaustu oraz w grupach związanych z wykonywaniem programu Przemysłu Holokaustu, dokonuje się zmiana taktyki wspierania tejże ideologii, wynikająca z coraz poważniejszego nacisku niezbitych dowodów, od wielu lat odważnie przedstawianych przez niezależnych historyków i badaczy.
  Napór ten uniemożliwia dalsze funkcjonowanie dotychczasowej kompozycji ideologiczno-pseudohistorycznej, w której niemiecki obóz koncentracyjny KL Auschwitz wraz z podobozami eksponowany jest jako „największy obóz śmierci”.
  Szczegółowo dokumentowane prace, nieznane szerszej opinii, niezależnych badaczy dotyczące m.in. liczby ofiar niemieckich obozów czy też zastosowania w nich komór gazowych, od wielu lat przedstawiają bardzo konkretne fakty, wskazujące w tym przypadku na znacznie mniejsze od podawanych liczby ofiar oraz na brak dowodów na masowe ludobójcze wykorzystanie komór gazowych.
  Między innymi ta właśnie siła argumentów doprowadziła do wycofania się na przełomie lat 90. z propagowanej liczby “4 milionów ofiar” obozu KL Auschwitz i umieszczenie jej na dzisiejszym poziomie “miliona”. Jak jednak niezależni badacze wskazują od wielu lat, historycy wspierający oficjalną wersję Holokaustu nie posiadają żadnych dowodów ponad dobrze udokumentowaną liczbę ofiar, również i tych żydowskich, obiektywnie określaną dla kompleksu obozowego Auschwitz na poziomie 120-170 tysięcy. Jak widać, liczba ta znacznie odbiega od początkowych 10 milionów, później od funkcjonującego przez kilkadziesiąt lat mitu 4 milionów, czy też obowiązującej obecnie liczby „około 1 miliona”, zresztą ze stałą tendencją spadkową. Chcąc forsować liczby większe od niezbicie udokumentowanych, ideolodzy oficjalnej wersji zmuszeni są do zastosowania elementów z pogranicza religii, z nienaruszalnymi dogmatami, w które można tylko wierzyć, lecz których nie wolno kwestionować. Muszą też zastosować terror intelektualno-prawny, odstraszający od prowadzenia badań w tym zakresie.

  http://www.bibula.com/?p=17994

  6 000 000 – 3 000 000 = 6 000 000 ;}

  krzysiek4

  23 Sie 17 o 14:59

 26. Czy to aby nie Michnik powiedział, że mądry Żyd to Żyd zakonspirowany? To ja się pytam wobec tego – ilu z nich udaje że jest katolikami a naprawde ich drogowskazem jest talmud czyli księga rasistowska jakiej innej świat nie widzial, no może jedynie mein kampf się może równać.

  Aaron

  25 Sie 17 o 19:12

 27. To też jest pytanie ważkie.

  admin

  25 Sie 17 o 19:39

 28. „Mądry żyd to zakonspirowany żyd . Zdemaskowany żyd to głupi żyd.”

  POLAKU – SPRAWDŹ NA KOGO ODDAJESZ SWÓJ GŁOS !!! – kolejny odnowiony rozdział z cyklu „niebezpieczne tematy” – lista żydów i osób pochodzenia żydowskiego o zmienionych nazwiskach – czyli …kto jest kim?

  http://www.aferyprawa.eu/Polityka/POLAKU-SPRAWDZ-NA-KOGO-ODDAJESZ-SWOJ-GLOS-kolejny-odnowiony-rozdzial-z-cyklu-niebezpieczne-tematy-lista-Zydow-i-osob-pochodzenia-zydowskiego-o-zmienionych-nazwiskach-716

  krzysiek4

  26 Sie 17 o 07:01

 29. Jak grochem o ścianę. Wypierdki Belzebuba (CENZURA – admin)

  Gena

  30 Sie 17 o 19:21

 30. W jedności siła. Zgadzam się z tym, że Art. 55 ustawy o IPN nie zabrania wywodów merytorycznych. To straszak z daleka.

  iska

  9 Wrz 17 o 14:30

Skomentuj