Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak sprawdzić bezskuteczne egzekucje przeciwko spółce z o.o.

2 komentarze

Pytanie: Czy mogę jakoś sprawdzić czy spółka z o.o. sp.k. lub spółka z o.o. ma nieskuteczne zajęcia komornicze? Czy komornik nieskuteczną egzekucje zawsze wpisuje do KRS? A co jeśli spółka nie figuruje w KRD jako dłużnik, a wiem że ma długi zasądzone nakazami sądowymi? Czy mogę gdzieś sprawdzić jakie ma nakazy zapłaty wydane przez sąd? Chodzi o to, że mam dłużnika i wątpię czy odzyskam dług – więc nie wiem czy składać do sądu pozew i ponosić dodatkowe koszty?

Przeczytaj też: Odpowiedzialność subsydiarna członków zarządu spółki z o. o.

Odpowiedź: Do KRS komornicy wpisywali informację o umorzonych bezskutecznych postępowaniach egzekucyjnych tylko na wniosek wierzyciela, obecnie mają obowiązek z urzędu zamieścić taką informacje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych https://krz.ms.gov.pl/ zgodnie z art. 9 ust. 3 ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych.

Przeczytaj też: Prezes – słup w zadłużonej spółce a odpowiedzialność poprzedniego zarządu

Jak chodzi o długi niezasądzone jak i zasądzone ale niebędące (jeszcze) po umorzeniu postępowania egzekucyjnego, to brak takowej bazy i w sądzie nie udzielą Panu takiej informacji. Niektóre z długów mogą widnieć w internetowych giełdach wierzytelności, może Pan w wyszukiwarce Google wpisać nazwę spółki w zestawieniu z takimi wyrazami / frazami jak “dług”, “dłużnik”, “giełda długów” itp.

Przeczytaj też: Egzekucja przeciwko spółce z o.o. bez zarządu. Ustanowienie kuratora.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

18 listopada, 2023

Komentarze do 'Jak sprawdzić bezskuteczne egzekucje przeciwko spółce z o.o.'

Subscribe to comments with RSS

  1. Spółki z o.o. traktowane są nieufnie a ja na podstawie własnych doświadczeń stwierdzam, że częściej udało mi się odzyskać pieniądze od spółek z o.o. niż od osób prywatnych prowadzących firmę.

    fino

    1 lut 24 o 17:19

  2. Można sprawdzić zaległości publicznoprawne. Długi względem ZUS i skarbówki to poważna sprawa, są zaspokajane, egzekwowane w pierwszej kolejności.

    Kamil

    10 lut 24 o 07:40

Skomentuj