Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wyjątkowa hojność

komentarze 2

Taki mail: Pewna osoba (prezes firmy z Katowic) jest mi winny 300 tysięcy złotych.  czy podejmą się państwo osobistej windykacji? jeżeli tak to jestem w stanie dać państwu prowizję 200 tysięcy od odzyskanych 300 tysięcy. długi są z grudnia 2012. mam umowy i weksle. proszę o pilną informację.

Takiego hojnego potencjalnego klienta jeszcze nie miałem. Klientem nie zostanie, bo widzę że maila powyższego wysłał równolegle do kilku firm windykacyjnych a na takie maile ja nie odpowiadam.  Nie ważne, facet daje 66,666666666…% prowizji od odzyskanego długu. Mam pewne podejrzenia, które przychodzą mi na myśl w związku z powyższym. Wierzytelność może być cokolwiek lewa; może wymuszona naciskami a może dłużnik jest w stanie potrącić tę wierzytelność ze swoją wierzytelnością wobec autora maila lub jest (częściowo) spłacona (ale autor maila będzie twierdził że zapłatą była za coś innego – już mieliśmy takiego typa, choć w tytule przelewu było jasno napisane, że za dług który zlecił nam do windykacji… ). Możliwe też, że prezes jest całkowicie niewypłacalny; zarówno oficjalnie jak i nieoficjalnie też nie ma żadnego majątku ani dochodów – możliwe ze jest słupem. Możliwe też, że jest to jakiś groźny gangster (powiązany z grupą przestępczą) którego autor maila boi się.

Tutaj chodzi o windykację, natomiast niniejszy wpis dedykuję przede wszystkim osobom które miałyby zamiar kupić (jakąś) wierzytelność; aby wiedziały, co może się okazać. Co? No tak, jeżeli ktoś Ci sprzeda wierzytelność nieistniejącą (spłaconą, do potrącenia…) to Ty możesz żądać od zbywcy zwrotu pieniędzy, tylko że taki zbywca może oficjalnie nie mieć na siebie żadnego majątku ani dochodów i co wtedy? Kupowanie długów to śliski temat.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

07/01/2013

Komentarze do 'Wyjątkowa hojność'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Wyjątkowa hojność'.

  1. Czy tym prezesem jest A.K.? 🙂

    Piotrek

    21 Sty 13 00:25

  2. Nie wiem.

    admin

    21 Sty 13 05:46

Skomentuj