Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pani mecenas pozazdrościła

komentarze 2

Taki mail:

Mam pewnego opornego dłużnika i chciałabym aby w wyszukiwarce pojawiało się jego nazwisko i dług na sprzedaż. Oprócz długu mojego prywatnego często też moi klienci z Poznania pytają z terenu  co można zrobić z opornymi dłużnikami, po bezskutecznej egzekucji. Jestem radcą prawnym. Czy mogę poprosić o informację o pana usługach.

Odpisałem:

Co do zasady 😉 to w tym naszym rejestrze dłużników umieszczamy tylko tych, przeciwko którym prowadzimy windykację. Pobieramy wtedy opłatę wstępną w wysokości 300 zł. netto oraz prowizję od faktycznie odzyskanego długu (w sprawach długów o wartości pow. 10 tys. zł. – 5% brutto). No nie wiem, możemy spisać umowy przelewu powierniczego wierzytelności na symboliczny 1% i po dokonaniu opłaty wstępnej i po uprzedzeniu dłużników pisemnie z wezwaniem do zapłaty, umieścimy ich i na ww. giełdzie i w KRD bo umowę mamy z tym rejestrem.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

05/04/2012

kategoria: rejestry długów

Komentarze do 'Pani mecenas pozazdrościła'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pani mecenas pozazdrościła'.

  1. Taka opłata wstępna to standard u Ciebie?

    Lech

    5 Kwi 12 14:13

  2. Tak, standard. Bezzaliczkowo było, ale się skończyło – za często zatajali klienci fakty czyniące wierzytelność sporną lub nawet nieistniejącą. Teraz trzy razy pomyśli zanim zatai coś i zleci takie gó…no, więc mniej się denerwuję, mając mniej takich przypadków. Obniżyłem za to prowizje od odzyskanego długu, trudno.

    admin

    5 Kwi 12 16:05

Skomentuj