Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nieuczciwy wykonawca

skomentuj

Taki mail:

Mam problem następującej natury. Remontuję mieszkanko w Jeleniej Górze. Wynajęłam ekipę, z którą mam podpisaną umowę. Jest to umowa z osobą fizyczną. Problem dotyczy wywiązywania się z umowy i rozliczania się z materiału. Otóż Pan ten wziął ode mnie 5,5 tys. zł na materiały.

Przedstawił mi faktury wystawione na mnie za 4,5 tys. zł. Co do reszty (tj. na 1 tys. zł) nie mam nic, ani faktur ani materiałów. Ponadto, na pozostałych fakturach widnieją wielkości materiału…można powiedzieć, że materiału zakupił do dwóch mieszkań. Krótko mówiąc nadkupił materiału na ok. 3,5 tys. zł. Niestety, jak na razie mam tylko orientacyjną wycenę zrobioną przez mojego znajomego budowlańca, który nie jest rzeczoznawcą. I tej nadwyżki nie ma. Zniknęła. Mam już dość tego niesolidnego wykonawcy, który pomimo że nakupił tego materiału pod dostatkiem to na moim mieszkaniu oszczędza. Np. pomimo tego, że umawialiśmy się na tynkowanie i zakupił tynku na dwa takie mieszkania to większość mieszkania obkleił mi płytami i tłumaczy się, że były zbyt krzywe na tynk. Chciałabym się z nim pożegnać. Pytanie czy jestem w stanie odzyskać pieniądze bądź materiał i czy gra jest warta świeczki. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Ja takich zleceń nie biorę, gdzie ktoś „na oko” ocenił sobie, o ile zawyżone jest zużycie materiałów. Jakiej kwoty miałbym żądać od tego gościa? „Panie, zwróć około 3,5 tys. zł., tak mi się widzi że tyle”. Decydujące zdanie miałby biegły sądowy, więc biegaj z pozwem do sądu i płać za proces oraz za ekspertyzę biegłego sądowego.

kategoria: dowody

Skomentuj