Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Plastikowy pieniądz, czyli przegląd kart płatniczych

skomentuj

Karty plastikowe odróżniają się tym, przez jaki system płatniczy są wydane. Jedną z głównych cech kart są warunki ich obsługi i lista dodatkowych usług oraz korzyści proponowanych właścicielowi karty. Przy uwzględnieniu różnorodnych potrzeb i możliwości finansowych klientów karty plastikowe dzielą się na kategorie: od niedrogich, elektronicznych kart dostępnych szerokiemu kręgowi klientów, do elitarnych, proponowanych VIP-om. Generalnie najkorzystniejsze oferty kart kredytowych są tutaj.

Karty chipowe sprawią, że życie każdego współczesnego człowieka stanie się wygodniejsze. Za pomocą takich kart można płacić za zakupy w ponad 7 milionach sklepów i punktów usługowych na całym świecie. Oprócz tego za pomocą karty elektronicznej można przez całą dobę wypłacać gotówkę w 750 tys. bankomatów. Niezbędna autoryzacja (sprawdzenie) kart elektronicznych przy przeprowadzaniu operacji daje dodatkową gwarancję bezpieczeństwa dla środków na nich zgromadzonych.

Karty chipowe to optymalne rozwiązanie dla tych osób, które zdecydowały się założyć plastikowe karty dla swoich krewnych. Karty elektroniczne mogą otrzymać nawet dzieci jeśli ukończyły 14 lat. W szczególności jest to przydatne jeśli dziecko wyjeżdża za granicę odpoczywać lub uczyć się: w razie konieczności będzie ono mogło skorzystać z pieniędzy znajdujących się na naszym koncie. Przy tym istnieje możliwość do ograniczenia wysokości pobieranych środków.

Karty płatnicze elektroniczne są to uniwersalne szeroko rozpowszechnione karty. Stanowią one standard w swojej dziedzinie, łączą w sobie wygodę i dużą niezawodność, tak samo dobrze nadają się dla wszystkich rodzajów zakupów jak i dla wycofania gotówki. Karty płatnicze są niezastąpione dla ludzi, którzy dużo czasu spędzają w pracy i często podróżują. Dzięki takiej karcie można wygodnie płacić w sklepach, restauracjach i innych punktach handlowych handlowych w dowolnym kraju na świecie. Oprócz tego za pomocą kart bankowych można na przykład zarezerwować pokój w hotelu lub wypożyczyć samochód. Odnosi się to w dużej mierze do podróżników, ponieważ w wielu krajach świata plastikowa karta jako sposób opłaty za towary i usługi już od dawna cieszy się większą popularnością niż gotówka.

Złote karty kredytowe są prestiżowymi kartami, podkreślającymi status ich właściciela – człowieka, który wiele w życiu osiągnął. Z taką kartą zamożni użytkownicy poczują się lepiej niż komfortowo w najlepszych światowych hotelach, klubach, butikach, kasynach i restauracjach. W przypadku, jeśli nagle złota karta zostanie zgubiona podczas zagranicznych wojaży, to gwarantowane jest niezwłoczne otrzymanie nowej w zamian za utraconą lub zaliczkę w wysokości ustalonej przez bank.

Karty platynowe są przeznaczone dla najbardziej uprzywilejowanych osób. Karty takie są wskaźnikiem najwyższego statusu

Karty platynowe są przeznaczone dla najbardziej uprzywilejowanych osób. Karty takie są wskaźnikiem najwyższego statusu, dobrobytu i nienagannej reputacji finansowej. Karta platynowa pomoże wcielić w życie dowolne pragnienia. Posiadając platynową kartę można liczyć na doskonałą obsługę zawsze i wszędzie, w dowolnym kraju na świecie. Nawet jeśli karta zostanie zgubiona to można liczyć na tę samą procedurę co w przypadku złotych kart.

Karty dla opłat przez Internet to specjalne karty umożliwiające właścicielowi dokonywanie zakupów w internecie. Z pomocą tej karty można płacić za towary we wszystkich sklepach internetowych, uwzględniających opłatę kartą w systemie płatniczym. Karta wirtualna posiada podwyższony stopień ochrony pozwalający wykluczyć ryzyko jej nieprawnego wykorzystania. Karta do transakcji internetowych nie jest przeznaczona do zapłaty za zakupy w zwykłych sklepach, wycofywania gotówki w bankomatach i płacenia przez Internet za takie usługi jak rezerwacja biletów, hoteli, samochodów itp. Ogranicza to nieznacznie sferę zastosowania karty wirtualnej, wyklucza jednak ryzyko związane z tym, że kartą będą posługiwać się przestępcy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria karty kredytowe

Skomentuj