Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Podnajęła przewoźnika który zniknął

skomentuj

Albo taki mail:

Mam do zwindykowania kwotę  33 957,86 zł ( jest to kwota pozostała do zapłaty bez odsetek ani jakichkolwiek dodatkowych obciążeń) od … Pozwolę sobie pokrótce przedstawić sprawę:

W zeszłym roku zleciliśmy pani … z Jeleniej Góry jako spedycji przewóz ładunku z …  tira jajek do Rumunii.  Okazało się iż pani … podnajęła  nieznanego sobie przewoźnika i towar zniknął.

Ponieważ od momentu załadunku do momentu rozładunku za załadowany towar odpowiada transport w tym przypadku spedycja … jako podejmująca się zlecenia przewozu  podpisała  note obciążającą na wartość zaginionego towaru. Podpisała również ugodę z nasza firmą z której wynika ze ma służyć transportem raz w miesiącu do Rumunii lub w innym kierunku zgodnie z eksportem aktualnym w naszej firmie i w ten sposób spłacać zadłużenie.

Na początku jakoś te zlecenia były realizowane, później pani … oświadczyła, że nie ma przewoźników do Rumunii i może podstawiać auta na Węgry ( dla nas był to automatycznie mniejszy spływ zadłużenia – z powodu mniejszej stawki za taki transport). Później było już tylko gorzej, a to nie miała samochodu, a to przebywała w szpitalu itd.

Ostatnio dowiedzieliśmy się ze przepisała firme na syna …, która w chwili obecnej nazywa się … i znajduje się pod tym samym adresem.

Kontakt z dłużniczką jest utrudniony, często nie odbiera telefonów, jeśli już odbiera to składa obietnice bez pokrycia.

Ostatni wpływ na konto było to 1000 zł.

Niestety spłata w tej formie nie jest zgodna z ugodą która podpisaliśmy ani tez nie jest zadowalająca, ponieważ w tym tempie potrwa to 33 miesiące.

Jeśli zechcą się Państwo zając tą sprawą prosimy o kontakt.

A dowiadywałeś się Pan, co ona zrobiła w sprawie przewoźnika który „zniknął”? Może była z nim w zmowie? Zgłosiła temat do prokuratury? Jak nie zgłosiła (nie pokazała pisma z prokuratury)  i nie chce zgłosić, to Ty zgłoś.

Wrzesień 15th, 2011 at 2:21 pm

kategoria: windykacja

Skomentuj