Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Rozwiązanie umowy najmu przez wynajmującego bez wypowiedzenia

4 komentarze

Pytanie: Jak to naprawdę jest jak idzie o możliwość rozwiązania umowy najmu przez wynajmującego bez zachowania okresu wypowiedzenia? Na jednej stronie prawniczej wyczytałem, że nie istnieje taka opcja w ogóle i że tylko najemca ma prawo wypowiedzieć umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia a na innej, że taka możliwość istnieje w przypadku używania lokalu w sposób sprzeczny z umowa i jego przeznaczeniem ale tylko w odniesieniu do lokalu użytkowego a nie do mieszkania?

Przeczytaj też: Wypowiedzenie umowy najmu z powodu zaległości czynszowych

Odpowiedź: W obu przypadkach to nieprawda, może tak było w jakimś wcześniejszym stanie prawnym o ile w ogóle. Wynajmujący może wypowiedzieć umowę najmu lokalu mieszkalnego ze skutkiem natychmiastowym na podstawie art. 685 Kodeksu cywilnego który stanowi, że jeżeli najemca lokalu wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali w budynku uciążliwym, wynajmujący może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia.

Przeczytaj też: Podwyższenie czynszu najmu mieszkania oraz Jak odzyskać pieniądze od najemcy?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

27 listopada, 2020

kategoria inne

tag

Komentarze do 'Rozwiązanie umowy najmu przez wynajmującego bez wypowiedzenia'

Subscribe to comments with RSS

 1. Może sobie wypowiedzieć a najemca zostanie i nawet komornik go nie wyrzuci bez zapewnienie mu przez wynajmującego odpowiedniego lokalu zastępczego! Chyba że jest to umowa najmu okazjonalnego.

  Dodo

  14 lut 21 o 20:46

 2. Ja sobie poradziłem z takim najemcą inaczej. Przyjechałem z dwoma wysokimi kulturystami. Gościu spakował się i opuścił lokal w naszej obecności.

  Samek

  24 maj 21 o 17:29

 3. I to jest jedyny skuteczny sposób w Polsce prawa. Zasadniczo nie lubię napakowanych ludzi, nie dlatego żebym zazdrościł ponieważ sam mam dość sportową sylwetkę ale jeżeli chodzi o wyrzucenie najemcy bezumownie korzystającego z lokalu albo windykację długu z którym komornik sobie nie poradził, to nie wahałbym się skorzystać z usług takich typów.

  Dodo

  24 maj 21 o 18:44

 4. Ja również skorzystał z usług wyżej określonych panów. Skutecznie. Niestety już wiem że od gnoja najemcy nie ściągnę należności bo nic nie ma, pasożyt i oszust.

  ciara

  15 sie 21 o 20:53

Skomentuj