Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Najemca nie chce podpisać wypowiedzenia

Jeden komentarz

Pytanie: Mam problem z najemcą z powodu nieopłacania czynszu z umowy najmu już czwarty miesiąc. Przyjechałem do niego z wypowiedzeniem umowy najmu zgodnie z postanowieniem umowy dającym mi takie prawo ale on odmówił podpisania wypowiedzenia. Nie chce podpisać, mówi że spłaci zaległości na początku lipca w co nie wierzę. Czy mogę go zmusić prawnie do podpisania wypowiedzenia, czy może mi w tym pomóc policja?

Przeczytaj też: Wypowiedzenie umowy najmu z powodu zaległości czynszowych

Odpowiedź: Wypowiedzenie najmu będzie skuteczne po doręczeniu mu wypowiedzenia czyli gdy będzie mógł się z tym wypowiedzeniem zapoznać a Pan będzie mieć dowód tegoż doręczenia. A zatem nie potrzebuje Pan podpisu najemcy na wypowiedzeniu i nie można go prawnie zmusić do podpisania, do pokwitowania otrzymania wypowiedzenia umowy. W zaistniałej sytuacji proszę wysłać doń wypowiedzenie pocztą poleconą i to wystarczy aby wypowiedzenie uznać za doręczone nawet jeżeli nie podejmie przesyłki. Pan będzie dysponował potwierdzeniem nadania przesyłki poleconej i to będzie wystarczający dowód skutecznego wypowiedzenia umowy.

Przeczytaj też: Jak odzyskać pieniądze od najemcy?

Czy wypowiedzenie powinienem wysłać na adres tego mojego mieszkania które wynajmuje, czy na na jego adres rodzinny w innej miejscowości z której przybył?

Na adres zamieszkania; skoro wciąż przebywa w mieszkaniu będącym przedmiotem najmu, to należy przyjąć, że ten adres jest aktualnie adresem zamieszkania tego najemcy.

Przeczytaj też: Miejsce zamieszkania a miejsce zameldowania

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

21 czerwca, 2022

kategoria inne

tag

1 komentarz do 'Najemca nie chce podpisać wypowiedzenia'

Subscribe to comments with RSS

  1. Nic to nie da że wypowiedzenie zacznie biec i że upłynie, jak będzie chciał to dalej będzie mieszkanie zajmował. Jedyny sposób na takich to wyrzucić ich siła fizyczną przez silnych facetów.

    kleryk

    22 cze 22 o 15:31

Skomentuj