Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy dłużnik alimentacyjny może wyjechać za granicę?

6 komentarzy

Pytanie: Chciałbym się dowiedzieć, czy dłużnik alimentacyjny może wyjechać za granicę? Nie uciekam przed odpowiedzialnością, po prostu mam wstępnie załatwioną niezłą pracę w Niemczech która to praca umożliwiłaby mi spłacanie tych długów.

Odpowiedź: Tak, dłużnik alimentacyjny może wyjechać za granicę o ile w związku z tym zadłużeniem a dokładnie z powodu uchylania się od płacenia alimentów nie orzeczono wobec niego kary pozbawienia wolności: Niepłacone alimenty – kara pozbawienia wolności.

A czy polski komornik może zająć konto w niemieckim banku? Nie chciałbym być pozostawiony bez środków do życia.

Nie, polski komornik nie może zająć zagranicznego konta bankowego: Zagraniczne konto bankowe a komornik.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

24 listopada, 2022

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Czy dłużnik alimentacyjny może wyjechać za granicę?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Tak, tak “ja nie uchylam się od płacenia alimentów” a za granica nic się mnie zmieni, będzie zarabiał a złotówki nie prześle dla dziecka za to nowa baba się znajdzie i w nią będzie kase pompował. I już kombinuje, żeby mu komornik konta nie zajął.

  Lukrecja

  24 lis 22 o 08:15

 2. Zmieni się bo go nie zamkną.

  Anka

  24 lis 22 o 09:45

 3. Wyjazd za granicę nie jest azylem przed postępowaniem karnym i zamknięciem w więzieniu, no chyba że wyjechałby np. na Białoruś albo do Rosji a nie do kraju UE.

  admin

  24 lis 22 o 11:59

 4. W Polsce póki co można prace znaleźć, wyjazd za granicę to w opisanym przypadku ściema żałosna. To natomiast że nie chce dopuścić do zajęcia konta akurat rozumiem, w egzekucji alimentów nie ma kwoty wolnej na koncie.

  Mać

  25 lis 22 o 10:46

 5. Coś za coś. Gdyby alimenty płacone były formie, która umożliwiałaby ograniczenie wydawania środków przez byłych partnerów bez kontroli, zapewne odsetek płacących byłby większy. Najwcześniej za niechęcią do płacenia nie stoi chęć zaszkodzenia dziecku ale złe stosunki z ówczesnym partnerem

  Nina

  25 lis 22 o 17:56

 6. Nie mam wiedzy praktycznej (nie musiałem płacić alimentów a tym bardziej ich przyjmować) i zastanawiam się, jak duża jest skala nadużyć czyli gdzie matka część środków z alimentów przeznacza na swoje potrzeby / zachcianki a nie dla dziecka.

  admin

  25 lis 22 o 18:23

Skomentuj