Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Hipoteka przymusowa na podstawie tytułu wykonawczego

2 komentarze

Pytanie: Mam istotne pytania do posiadanej wierzytelności.
1- Sąd postanowieniem dzielącym majątek zobowiązał byłą żonę do spłaty na moją korzyść 58368,11 złotych.
2- Wystąpiłem do Sądu o nadanie Klauzuli Wykonalności,
3- Złożyłem do Sądu Ksiąg Wieczystych o wpisanie Hipoteki Przymusowej,
4- Dodatkowo do Sądu I instancji złożyłem Wniosek o Zabezpieczenie poprzez Wpis do KW o Hipotekę przymusową oraz wydanie Nakazu Zapłaty,
5- Postanowienie jest Prawomocne,
Co można jeszcze zrobić?

Przeczytaj też: Hipoteka przymusowa wpisana po zajęciu nieruchomości

Informuję iż dłużniczka jest oficjalnie rencistką o najniższej rencie, ale jednocześnie „pracuje” u rzekomej obcej osoby(jest to fikcja gdyż działalność prowadziliśmy wcześniej wspólnie ale rzekomo się spaliła by po czasie w drugim miejscu otworzyć z tym samym wyposażeniem na inną osobę). Są tam zatrudnione inne osoby i przy próbie telefonicznego zlecenia usługi odsyłają do „szefowej”, co ewidentnie świadczy o tym iż jest to fikcja tym bardziej że czasami pomagają jej synowie.

Przeczytaj też: Czy hipoteka przymusowa przechodzi na nowego właściciela?

Ponadto sporną nieruchomość w trakcie postępowania wynajmuje obcej osobie wbrew przepisom prawa, rzekomo za darmo gdyż tam nie zamieszkuje(400km od miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności).

Jednocześnie porusza się swoim samochodem ale prawdopodobnie też przepisanym na kogoś obcego. Tuż po uprawomocnieniu złożyła wniosek o wykreślenie mnie z KW oraz o wymeldowanie. Pytanie zasadnicze jak się zapatrujecie na taką wierzytelność? ile miało by mnie kosztować ewentualne zlecenie windykacji lub zbycie jej? Nie ukrywam iż bardziej mi zależy na spokoju osobistym niż jakimkolwiek kontakcie z tą osobą.

Przeczytaj też: Dalszy tytuł wykonawczy – hipoteka przymusowa

Odpowiedź: Aż prosi się, aby poprowadzić egzekucję z tej nieruchomości w której będzie Pan miał pierwszeństwo zaspokojenia przed ewentualnymi innymi wierzycielami. Proszę nie peszyć się jakimś tam bezpodstawnym wnioskiem o wykreślenie hipoteki przymusowej z księgi wieczystej, tylko złożyć do właściwego komornika (jednego z właściwych miejscowo komorników) wniosek o wszczęcie egzekucji z nieruchomości, to być może szybciutko sama z siebie zapłaci dług albo na początek znaczną część tego długu. Po co Pan pisze o nieruchomości że jest sporna? Nie jest sporna.

Przeczytaj też: Hipoteka przymusowa na współwłasności małżeńskiej

Wie Pan, hipoteka przymusowa nie spowoduje że egzekucja “się poprowadzi sama”, musi Pan wniosek do komornika złożyć o wszczęcie egzekucji, następnie komornik ją o tym poinformuje i wezwie do zapłaty w ciągu 14 dni a jak nie zapłaci, to dalsze kroki – wniosek o opis i oszacowanie nieruchomości, następnie licytacja. Będzie mieć czas na spłatę długu przed licytacją. Zakładam, że wcześniej nieruchomość ta nie została obciążona; hipoteka przymusowa daje Panu pierwszeństwo ale nie przed wierzycielami na rzecz których ewentualnie wcześniej ustanowiono hipoteczne zabezpieczenie.

Oczywiście można też ogłosić się (w internecie) ze sprzedażą wierzytelności. Zabezpieczenie hipoteką przymusową (o czym warto napisać w ogłoszeniu) daje szanse na uzyskanie dobrej ceny.

Przeczytaj też: Cesja wierzytelności a hipoteka

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

17 lipca, 2020

Komentarze do 'Hipoteka przymusowa na podstawie tytułu wykonawczego'

Subscribe to comments with RSS

  1. Wniosek o wszczęcie egzekucji jest zbędny mając hipotekę przymusowa jeżeli prowadzona jest egzekucja z nieruchomości wniosku innego wierzyciela.

    kanikuła

    29 lip 21 o 21:57

  2. Z pytania wynika, że egzekucja z nieruchomości nie jest prowadzona jak dotąd.

    admin

    30 lip 21 o 05:55

Skomentuj