Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Spłata długu przed licytacją

1 komentarz

Pytanie: Muszę skontaktować się z komornikiem i porozmawiać jaka jest kwota i mam nadzieję, że w ratach będzie można spłacić. Mam jeszcze jedno pytanko, jeżeli dzisiaj był pan i robił zdjęcia mieszkania do wyceny to jeszcze nie jest za późno aby zacząć spłacać dług i nie stracę mieszkania?

Odpowiedź: Nie jest za późno. Masz czas do licytacji na spłacenie a dokładniej, do zakończenia licytacji, zgodnie z art. 981 Kodeksu postępowania cywilnego który stanowi, że jeżeli należność wierzyciela będzie uiszczona wraz z kosztami przed zamknięciem przetargu, komornik umorzy egzekucję. Od oszacowania do licytacji upłynie dobrych kilka miesięcy, przynajmniej ja takich terminów doświadczyłem jako wierzyciel. Ponadto możesz wydłużyć ten termin zaskarżając opis i oszacowanie nieruchomości tzn. już po oszacowaniu. Podnosząc, że jest oszacowana została na zaniżoną wartość. Zyskasz na czasie (cały czas możesz spłacać dług) parę miesięcy. Jak sąd nie uwzględni Twojej skargi to możesz wnieść zażalenie do wyższej instancji i znowu minie parę miesięcy. A jak sąd uwzględni skargę, to nakaże ponownie oszacować nieruchomość.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 lipca, 2020

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Spłata długu przed licytacją'

Subscribe to comments with RSS

  1. Mogę się założyć, że nie przyszedł żaden licytant. Ani na pierwsza ani na druga licytację a wierzyciel nie skorzystał z możliwości przejęcia mieszkania na własność.

    karol

    10 Maj 21 o 18:23

Skomentuj