Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Co gdy komornik nie może ściągnąć długu?

8 komentarzy

To postawione jako tytuł pytanie stawia wielu dłużników wobec których toczy się lub będzie się toczyć jak przewidują, bezskuteczne postępowanie egzekucyjne. Stawiają sobie też to pytanie zdesperowani wierzyciele egzekwujący. W takim przypadku komornik w końcu wyśle do wierzyciela pismo zatytułowane “Wysłuchanie wierzyciela przed umorzeniem postępowania egzekucyjnego”. W takim piśmie poinformuje wierzyciela o tym, że egzekucja jest bezskuteczna i dlaczego jest bezskuteczna, czyli standard: dłużnik nie pracuje, brak środków na kontach bankowych (może być też tak, że komornik nie natrafił na nowe konto dłużnika na którym są pieniądze; oferty kont osobistych interesują wielu dłużników uciekających przed komornikiem, dobre są tutaj a firmowe tutaj), brak wierzytelności w tym w Urzędzie Skarbowym z tytułu nadpłaty podatku, brak wartościowych ruchomości, dłużnik nie posiada nieruchomości może jeszcze brak czegoś tam. I poinformuje w tym piśmie wierzyciela o tym, że jeśli w ciągu 7 dni nie otrzyma od niego wniosków dotyczących sposobów dalszej egzekucji, to postępowanie egzekucyjne umorzy. No i umorzy egzekucję wobec braku konstruktywnych wniosków ze strony wierzyciela. Uwaga, komornik umorzy egzekucję ale nie dług. Na tytule wykonawczym, przed zwróceniem go wierzycielowi, wpisze “egzekucja bezskuteczna – data…” i wpisze kwotę poniesionych przez wierzyciela kosztów z tytułu zaliczek komorniczych. Wierzyciel będzie mógł ponownie złożyć do komornika wniosek egzekucyjny, choćby na drugi dzień. Tylko po co… Co innego np. po kilku miesiącach albo jeszcze później.

Przeczytaj też: Czy komornik może sprzedać dług firmie windykacyjnej?

Lepiej jednak wtedy zlecić ściągnięcie długu firmie windykacyjnej. Właśnie wtedy, po bezskutecznej egzekucji komorniczej. Takiej firmie windykacyjnej, co to nie zraża jej fakt, że dłużnik nie ma nic na siebie i co najważniejsze, takiej która z góry nie pobierze od klienta – wierzyciela żadnych pieniędzy i jej jedynym ewentualnym wynagrodzeniem będzie ustalona w umowie prowizja od odzyskanego długu. Wystarczy że np. córuchna dłużnika ma (to co przepisał na nią) i tatusiowi da na spłatę długu. Czasem też firma windykacyjna odkryje że dłużnik coś jednak ma na siebie, tylko komornik za słabo szukał.

Przeczytaj też: Windykacja po bezskutecznej egzekucji komorniczej

Można też wystawić dług na sprzedaż w internecie i przesłać (mailem) ofertę potencjalnie zainteresowanym np. firmom z branży dłużnika. Może zgłosi się ktoś gotów zapłacić za taki dług cenę wyższą od symbolicznej jeżeli wierzytelność potrzebna mu do dokonania kompensaty czyli potrącenia albo wie jak ją ściągnąć z dłużnika.

I wreszcie, można też spróbować windykacji na drodze karnej jeśli było to oszustwo: https://pamietnikwindykatora.pl/jak-odzyskac-pieniadze-od-oszusta/

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

29 czerwca, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Co gdy komornik nie może ściągnąć długu?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Po bezskutecznej egzekucji komorniczej żadna grzeczna firma windykacyjna, tylko łobuzy.

  pytajnik

  30 cze 20 o 06:17

 2. Zgoda pełna co do tego, że przemoc jest bardzo skuteczna w windykacji.

  admin

  30 cze 20 o 06:39

 3. Nie miejmy wątpliwości co do tego jak wygląda skuteczna windykacja po nieskutecznym komorniku. Na takie windykacje są paragrafy karne czyli na zastraszanie i naruszenie nietykalności cielesnej, niszczenie mienia…

  Witold

  12 maj 21 o 19:42

 4. Znam takiego który gardził windykatorami nawet takimi z legalnie działających firm. Los zrządził tak, że sam miał należność i oddał do sądu i do komornika czyli zgodnie z literami prawa. komornik umorzył a gość zaczął szukać windykatorów którzy dłużnika wywiozą. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  Polon

  29 maj 21 o 19:49

 5. Gdy komornik nie może ściągnąc długu czyli zarobić na dłużników , to wzywa do zapłaty wierzyciela któremu nie pomógl.

  Motek

  17 cze 21 o 21:16

 6. Niedokładnie tak. Wzywa wierzyciela do zapłaty tylko wtedy jeżeli umorzenie jest na wniosek wierzyciela. W pozostałych przypadkach ewentualnie wzywa wierzyciela do dopłaty poniesionych kosztów egzekucji.

  admin

  18 cze 21 o 04:09

 7. Jak wysokie mogą to być w tym drugim przypadku koszty egzekucji po umorzeniu?

  Dani

  6 sie 21 o 19:20

 8. Różnie, np. 30 zł, 50 zł, 150 zł – mniej więcej takie kwoty zdarzały mi się do dopłaty komornikom.

  admin

  6 sie 21 o 21:16

Skomentuj