Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik może sprzedać dług firmie windykacyjnej?

4 komentarze

Pytanie: Mam dług u komornika od paru miesięcy, jak dotąd nic nie ściągnął ode mnie, nic mu nie wpłaciłam, nie jestem na razie nigdzie formalnie zatrudniona, dorabiam na czarno ale zarabiam za mało żeby z tego spłacać. Ostatnio chyba asesor komornicza postraszyła nie, że komornik ma już tego dosyć i sprzeda mój dług firmie windykacyjnej a ta się nie będzie ze mną patyczkować, tak się wyraziła. Chcę wiedzieć, czy komornik może to zrobić, może sprzedać mój dług firmie windykacyjnej?

Przeczytaj też: Co gdy komornik nie może ściągnąć długu?

Odpowiedź: Nie może. Dług może sprzedać tylko wierzyciel a nie komornik, bo wierzytelność nie jest jego własnością, została mu tylko niejako zlecona do egzekucji przez wierzyciela. A takie straszenie dłużnika, że jego dług zostanie sprzedany przez komornika i firma windykacyjna nie będzie się patyczkować, w mojej ocenie wypełnia znamiona groźby bezprawnej celem wymuszenia zapłaty wierzytelności czyli przestępstwa z art. 191 § 2 kk (kodeksu karnego) zagrożonego karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Przeczytaj też: Sprzedaż długu – za jaki procent?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

31 lipca, 2022

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Czy komornik może sprzedać dług firmie windykacyjnej?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Tak, bezprawne straszenie przestępczą windykacja jak również więzieniem za dług to już prawie standard w “sztuce” komorniczej. Kiedyś tego podobno nie było.

  windykator

  1 sie 22 o 17:31

 2. Kiedyś statystyczny komornik miał więcej spraw, było komorników mniej. Zarabiali krocie i tysiąc złotych więcej czy mniej nie robił im odczuwalnej różnicy.

  admin

  1 sie 22 o 18:03

 3. Komornik może sprzedać dług firmie windykacyjnej w jednym przypadku: w postępowaniu upadłościowym.

  Kryś

  4 sie 22 o 20:06

 4. Nie komornik tylko syndyk. W upadłości komornik nie prowadzi egzekucji.

  admin

  4 sie 22 o 21:48

Skomentuj