Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

“Umorzenie długu przez komornika”

2 komentarze

Czas rozprawić się z tytułową frazą ponieważ wciąż jeszcze wielu dłużników myśli albo ma nadzieję, że umorzenie przez komornika bezskutecznego postępowania egzekucyjnego jest równoznaczne z umorzeniem czyli anulowaniem długu. Otóż nie jest; dług nie zostaje umorzony wraz z umorzeniem egzekucji komorniczej natomiast wielu wierzycieli w takiej sytuacji spisuje taką należność na straty i już nigdy nie wnosi w tej sprawie o ponowną egzekucję choć może to zrobić nawet tego samego dnia po otrzymaniu od komornika zwrotu dokumentów.

Dopiero po sześciu latach od umorzenia komorniczego postępowania egzekucyjnego możesz dłużnik znacznie odetchnąć. Twój dług co prawda nawet wówczas nie zostanie anulowany ale za to przedawni się i ponowna egzekucja komornicza nie grozi Ci.

Aha, umorzenie przez komornika postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela też nie jest umorzeniem długu. Wierzyciel ma prawo umorzyć dłużnikowi dług ale odbywa się to poprzez skierowanie do niego – dłużnika oświadczenia o zwolnieniu go z długu a takim nie jest wniosek do komornika o umorzenie postępowania egzekucyjnego.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

26 czerwca, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do '“Umorzenie długu przez komornika”'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy jest sens po kilku latach wznawiać egzekucję komorniczą po wcześniejszej bezskutecznej?

    Mikołaj

    28 Cze 20 o 16:26

  2. Jeżeli dłużnik jest osobą młodą, to można spróbować.

    admin

    28 Cze 20 o 19:42

Skomentuj