Wybór kredytu przez porównywarkę

Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wybór kredytu przez porównywarkę

komentarze 2

Decydując się na kredyt hipoteczny (najkorzystniejsze są tutaj) często zastanawiamy się, jaka oferta będzie tą idealną. W przypadku tego rodzaju kredytów można być pewnym jednego – można je znaleźć w ofertach wszystkich banków. Pytanie, które nasuwa się samo brzmi: Który jest najkorzystniejszy? Jak do niego dotrzeć?

Poszukiwania idealnego kredytu hipotecznego można oczywiście przeprowadzać, porównując oferty wielu banków, szybko jednak może się okazać, że jest to działanie wyjątkowo niekorzystne. Dotarcie do wszystkich ofert jest trudne, porównanie ich jeszcze trudniejsze, a często po prostu niemożliwe – trudno bowiem analizować dokładnie wszystkie umowy kredytów, porównywać je ze sobą i pamiętać wszelkie tajniki danej umowy. O wiele lepiej porównanie kredytów hipotecznych sobie po prostu ułatwić. Jak? Używając porównywarki.

Kredyt hipoteczny znaleziony dzięki wynikom z porównywarki kredytów najlepsze rozwiązanie – dzięki tej prostej aplikacji internetowej, po wpisaniu szczegółów kredytu hipotecznego, jaki nas interesuje, szybko dowiemy się, które z kredytów spełniają nasze wymagania – porównywarka po prostu wyświetli nam kredyty, które są dla nas odpowiednie. Warto jednak pamiętać o jednym – wszystkie wyniki z porównywarki trzeba traktować jako sugestię, nie jako wyrocznie. Każdy z nich należy dokładnie sprawdzić, zagłębiając się w ofertę i sprawdzając, czy rzeczywiście odpowiada temu, co podpowiedziała porównywarka. Nie można także zapominać o czymś jeszcze – porównywarka to narzędzie stworzone przez człowieka – nie musi pracować idealnie, nie musi również uwzględniać wszystkich ofert dostępnych na rynku.

Podsumowując, porównywarka kredytów hipotecznych to dobre rozwiązanie, które pozwoli szybko znaleźć kredyty, które nam odpowiadają, zawsze jednak porównać je należy już samodzielnie. Obowiązkowe w takiej sytuacji jest zapoznanie się z umową kredytu oraz wszelkimi dokumentami dodatkowymi, a w szczególności z warunkami spłaty kredytu. Nie warto sugerować się tylko oprocentowaniem – trzeba sprawdzić dokładnie, jak będzie wyglądało spłacanie kredytu i czy przez cały czas warunki będą niezmienne. Dopiero po sprawdzeniu danego kredytu, można zdecydować się na podpisanie umowy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4]

kategoria kredyty hipoteczne

Komentarze do 'Wybór kredytu przez porównywarkę'

Subscribe to comments with RSS

 1. Powiedziano mi (ale nie w banku) że zdolność kredytowa na kredyt hipoteczny może być słabsza niż na kredyt gotówkowy w takiej samej kwocie, czy rzeczywiście tak jest?

  Elżbieta

 2. Kredyt hipoteczny jest zawsze zabezpieczony dla banku na hipotece nieruchomości, która została zakupiona na tenże kredyt. Niezależnie jednak od tego, aby móc otrzymać z banku kredyt hipoteczny, kredytobiorca musi zostać pozytywnie zweryfikowany co do jego zdolności kredytowej.

  Zabezpieczenie zabezpieczeniem, ale bank chce mieć jak najwyższą pewność, że kredytobiorca samodzielnie kredyt spłaci i bez opóźnień. Sprawdzana jest więc wysokość dochodów kredytobiorcy które osiąga on na podstawie umowy o pracę lub w innej formie, ale muszą to być dochody udokumentowane i regularne. Kolejnym istotnym czynnikiem rzutującym na decyzję kredytową jest ewentualne zadłużenie sprawdzane głównie w BIK, gdzie znajdują się informacje o innych kredytach zaciągniętych przez osobę ubiegającą się o kredyt, w naszym wypadku o kredyt hipoteczny. I nie chodzi tu tylko o zaległe kredyty ale też te które są spłacane bez opóźnień ale są obciążeniem dla kredytobiorcy.

  Przed złożeniem wniosku o kredyt, kredytobiorca powinien pozbyć się jak największej wartości swych zobowiązań a przewidując, że będzie starał się niebawem o kredyt hipoteczny, nie powinien zaciągać innych kredytów ponad miarę. Dotyczy to także kart kredytowych. Oferty kart kredytowych są kuszące, ale nawet niewykorzystywana karta obniża zdolność kredytową jej właściciela.

  Różnice w wymaganiach zdolności kredytowej pomiędzy bankami mogą być znaczne, dlatego jeśli taka zdolność kredytowa jest na pograniczu (jest lub jej nie ma) to nie tylko numer jeden w porównywarce brać pod uwagę.

  admin

Skomentuj