Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dochód pasywny (zarabianie pasywnie)

skomentuj

Pozwolę sobie niniejszym napisać co nieco o tak zwanym dochodzie pasywnym gdyż nie wszyscy wiedzą, co to właściwie oznacza. Dochód pasywny to dochód, który ma za zadanie wkładać pieniądze do portfela, bez większej ingerencji. Oznacza to, że jeżeli wyjedziesz, na przykład na miesiąc, zostawiając swój biznes bez opieki, pieniądze z tego biznesu, nadal będą do Ciebie napływać.

Najczęściej podawanym przykładem jest kawalerka. Mieszkanie które posiadasz, ale w nim nie mieszkasz, może stworzyć dla Ciebie dodatkowy, stały, comiesięczny dochód pasywny. Wystarczy odpowiednio się zareklamować, ustalić odpowiednią kwotę i poszukać odpowiednich osób, które chciałyby wynająć nasze mieszkanie. Pieniądze, które będą płacić za najem, to dodatkowy dochód, który bez naszej ingerencji i tak będzie wpływać nam na konto. W ten sposób wielu ludzi zaczyna swoją przygodę z tworzeniem dodatkowego pasywnego przychodu.

Istnieje oczywiście o wiele więcej sposobów na stworzenie dochodu pasywnego. Często spotykaną formą jest własny biznes. Tutaj musimy jednak zająć się pojęciami, ponieważ własny biznes w praktyce nie oznacza tego samego, co własna działalność gospodarcza. Przy zarabianiu na własnej działalności gospodarczej, musimy być cały czas dostępni, aby nasze zarobki rosły. Jeżeli prowadzimy salon fryzjerski, to nie zarabiamy, jeżeli nie ma nas w pracy. Natomiast, jeżeli jesteśmy właścicielami sklepu, w którym zatrudniamy pracowników, pracujących na zmiany, to nawet jeżeli zostawimy nasz biznes na pewien okres czasu bez opieki, to i tak będzie on dla nas zarabiać.Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy warto się męczyć, aby tworzyć taki dodatkowy przychód. Wielu ludzi nawet o tym nie myśli, pozostając w przekonaniu, że jedyną możliwością w ich życiu jest praca na etacie i nie mogą nic z tym zrobić. Oczywiście, są oni w błędzie. Najczęściej spotykanym problemem jest ryzyko, które trzeba podjąć, aby w ogóle móc tworzyć dochód pasywny. Bo przecież co się stanie, jeżeli nie będzie chętnych na wynajęcie naszego mieszkania, albo nasz biznes będzie przynosić zbyt małe dochody. To jest ta bariera, która oddziela ludzi bogatych od biednych. Ludzie bogaci, są bogaci nie przez to, że dysponują dużym majątkiem, a dlatego, że potrafią zaryzykować, aby osiągnąć coś więcej.

Bogactwo to stan naszego umysłu, a nie portfela. Jeżeli chcesz uwolnić się od schematu życia, określającego człowieka jako pracownika etatowego, który żyje od pierwszego do pierwszego, to zaryzykuj, a może uda Ci się znaleźć w gronie ludzi bogatych, cieszących się życiem i swobodą jaką dostarcza im zarabianie pasywne.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

10/10/2015

kategoria: biznes

Skomentuj