Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Skutek zbiegu egzekucji

komentarze 2

Poniżej załączam postanowienie komornika o przekazaniu mojej sprawy jako wierzyciela, do naczelnika urzędu skarbowego celem łącznego prowadzenia egzekucji w sprawie mojej i administracyjnej.

Jak widać z adnotacji na dole, jeszcze sprawa banku też wędruje do skarbowej egzekucji. Tak to właśnie wygląda. Organ egzekucji skarbowej i komornik zbiegli się w egzekucji do tego samego rachunku bankowego. Od teraz każda wyegzekwowana kwota będzie zabierana na poczet spłaty należności publicznoprawnych a ja i bank będziemy sobie czekać. Tzn. ja nie będę czekać, bo wniosę o umorzenie postępowania i będę działał „pozakomorniczo” – nakłaniał dłużnika do zapłaty mojej należności.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

14/02/2012

kategoria komornik

Komentarze do 'Skutek zbiegu egzekucji'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Skutek zbiegu egzekucji'.

 1. Toczy się zbieg egzekucji komorniczej i administracyjnej od początku roku, nie ma jeszcze rozstrzygnięcia (a mamy już prawie maj,) ponieważ sąd zarządał od komornika dostarczenie akt Kancelaria komornicza podobno dostarczyła te akta do sądu a sąd twierdzi że nie zostały dostarczony (poprostu cyrk).
  Po raz kolejny sąd przesłał pismo o dostarczenie akt od komornika 9 kwietnia , komornik przesłał do sądu pismo że już 11 lutego zostały dostarczone. Sam już nie wiem do kogo mam się zwrócic do wyjaśnienie tego może Pan mi coś podpowie co mam zrobić. Z góry dzięki

  Tomasz

  2 maja 15 10:28

 2. Nie wiem. Może wysłał akta pocztą poleconą (nie wiem, jakie mają procedury) i poczta przesyłkę zgubiła. Pan ma interes prawny / faktyczny aby dowiedzieć się, co się stało i myślę, że może Pan zażądać od komornika potwierdzenia nadania przesyłki i sprawdzić na poczcie, czy została doręczona do sądu.

  admin

  2 maja 15 11:10

Skomentuj