Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak sprawdzić stan zadłużenia u komornika

3 komentarze

Pytanie: Od ponad dwóch lat komornik ściąga ze mnie nakaz zapłaty. Co miesiąc z wynagrodzenia, raz skasował też zwrot podatku, kilka razy pobrał też pieniądze z konta bankowego. Chciałbym wiedzieć ile na dzień dzisiejszy wynosi stan mojego zadłużenia, nie wiem jak on zalicza wyegzekwowane wpłaty, czy je rzetelnie uwzględnia, może moje zapytanie samo w sobie go zdyscyplinuje jeżeli oszukuje. Tylko że u tego komornika nie odbierają telefonów lub są zajęte. Nie wiem zresztą, czy przez telefon podaliby taka informację. Mam zamiar wysłać pytanie pocztą ale czy w ogóle komornik zobowiązany jest do udzielenia takiej informacji?

Odpowiedź: Według mnie może Pan powołać się na Art. 763 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego który to przepis mówi, że na żądanie strony udziela wyjaśnień o stanie sprawy. Wysokość zadłużenia z według mnie jest składową stanu sprawy. Poza tym, w każdym piśmie (w tym także w odpisie zajęcia egzekucyjnego) kierowanym do dłużnika komornik informuje o aktualnej wysokości należności będących przedmiotem egzekucji. Z Pana pytania wnioskuję jednak, że ostatnie pismo otrzymał Pan raczej dawno temu.

Proszę też o zapoznanie się z treścią wpisu: Naliczanie odsetek przez komornika.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

29 listopada, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Jak sprawdzić stan zadłużenia u komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mogę się założyć że komornicy w większości w wielu sprawach zawyżają długi a konkretnie odsetki,. ilu dłużników jest się w stanie połapać w tym?

  Cuxa

  1 Gru 20 o 05:58

 2. Czy Komornik może mi w emailu udzielić informacji na temat tego jakie są,, w toku,, postępowania komornicze wobec mojej osoby?

  MA

  28 Sty 21 o 10:44

 3. Według mnie może jeżeli otrzyma od Pani pismo pocztą tradycyjną w którym wskaże Pani adres e-mail.

  admin

  28 Sty 21 o 11:03

Skomentuj