Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak sprawdzić stan zadłużenia u komornika

5 komentarzy

Pytanie: Od ponad dwóch lat komornik ściąga ze mnie nakaz zapłaty. Co miesiąc z wynagrodzenia, raz skasował też zwrot podatku, kilka razy pobrał też pieniądze z konta bankowego. Chciałbym wiedzieć ile na dzień dzisiejszy wynosi stan mojego zadłużenia, nie wiem jak on zalicza wyegzekwowane wpłaty, czy je rzetelnie uwzględnia, może moje zapytanie samo w sobie go zdyscyplinuje jeżeli oszukuje. Tylko że u tego komornika nie odbierają telefonów lub są zajęte. Nie wiem zresztą, czy przez telefon podaliby taka informację. Mam zamiar wysłać pytanie pocztą ale czy w ogóle komornik zobowiązany jest do udzielenia takiej informacji?

Przeczytaj też: Sprawdzenie dłużnika u komornika przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego

Odpowiedź: Według mnie może Pan powołać się na Art. 763 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego który to przepis mówi, że na żądanie strony udziela wyjaśnień o stanie sprawy. Wysokość zadłużenia według mnie jest składową stanu sprawy. Poza tym, w każdym piśmie (w tym także w odpisie zajęcia egzekucyjnego) kierowanym do dłużnika komornik informuje o aktualnej wysokości należności będących przedmiotem egzekucji. Z Pana pytania wnioskuję jednak, że ostatnie pismo otrzymał Pan raczej dawno temu.

Proszę też o zapoznanie się z treścią wpisu: Naliczanie odsetek przez komornika.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

29 listopada, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Jak sprawdzić stan zadłużenia u komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mogę się założyć że komornicy w większości w wielu sprawach zawyżają długi a konkretnie odsetki,. ilu dłużników jest się w stanie połapać w tym?

  Cuxa

  1 gru 20 o 05:58

 2. Czy Komornik może mi w emailu udzielić informacji na temat tego jakie są,, w toku,, postępowania komornicze wobec mojej osoby?

  MA

  28 sty 21 o 10:44

 3. Według mnie może jeżeli otrzyma od Pani pismo pocztą tradycyjną w którym wskaże Pani adres e-mail.

  admin

  28 sty 21 o 11:03

 4. A gdybym chcial sprawdzić stan zadłużenia kogoś, to jakie warunki musze spełnić aby komornik udzielił mi takich informacji?

  Godek

  14 maj 21 o 20:14

 5. Musiałbyś posiadać tytuł wykonawczy albo tytuł egzekucyjny przeciwko takiej osobie czyli być wierzycielem tej osoby. Wówczas na podstawie art. 7601 Kodeksu postępowania cywilnego mógłbyś zażądać od komornika takich informacji.

  admin

  14 maj 21 o 21:44

Skomentuj