Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy dłużnik może zmienić komornika?

2 komentarze

Niejeden dłużnik w postępowaniu egzekucyjnym myśli, że trafił mu się komornik szczególnie nieludzki i chciałby doprowadzić do zmiany komornika prowadzącego przeciwko niemu postępowanie egzekucyjne. Czy jest to możliwe?

Otóż zmienić komornika prowadzącego postępowanie egzekucyjne może tylko wierzyciel albo ewentualnie zbieg egzekucji. Dłużnik w tym temacie nie ma nic do powiedzenia. Poza tym dłużniku, inny komornik może być gorszy. Chyba nie masz skali porównawczej.

Jedyny przypadek możliwości zmiany komornika za sprawą dłużnika który przychodzi mi do głowy, to przyznanie się dłużnika wierzycielowi do posiadania nieruchomości w innej apelacji i nakłonienie wierzyciela aby zmienił komornika na tego który jest właściwy miejscowo do prowadzenia egzekucji z tejże nieruchomości, ha ha ha.

Zamiast żałować, że nie możesz zmienić komornika, spróbuj dłużniku dogadać się z wierzycielem aby zawnioskował do komornika o ograniczenie albo nawet o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Szanse generalnie niewielkie że wierzyciel się zgodzi ale spróbować nie zaszkodzi.

Jeśli chcesz, to napisz poniżej, co Ci szczególnie nie odpowiada u “Twojego” komornika a ja Ci napiszę, czy to u nich “normalne” czy nie. A może okaże się, że jest podstawa do wniesienia skargi na czynności komornika.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

8 listopada, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Czy dłużnik może zmienić komornika?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Gdy komornik faktycznie przegina to jest na coś takiego możliwość skargi do sądu a nawet do prokuratury.

    Bartek

    9 lip 21 o 17:24

  2. Inny komornik prawdopodobnie nie będzie mniej uciążliwy od aktualnego. Jedynie wierzyciel może powstrzymać albo ograniczyć komornika, można spróbować dogadać się z wierzycielem.

    Leszek

    30 wrz 21 o 16:25

Skomentuj