Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy dłużnik może zmienić komornika?

2 komentarze

Niejeden dłużnik w postępowaniu egzekucyjnym myśli, że trafił mu się komornik szczególnie nieludzki i chciałby doprowadzić do zmiany komornika prowadzącego przeciwko niemu postępowanie egzekucyjne. Czy jest to możliwe?

Otóż zmienić komornika prowadzącego postępowanie egzekucyjne może tylko wierzyciel albo ewentualnie zbieg egzekucji. Dłużnik w tym temacie nie ma nic do powiedzenia. Poza tym dłużniku, inny komornik może być gorszy. Chyba nie masz skali porównawczej.

Przeczytaj też: Prawo wyboru komornika i komornik nie przyjmujący spraw z wyboru

Jedyny przypadek możliwości zmiany komornika za sprawą dłużnika który przychodzi mi do głowy, to przyznanie się dłużnika wierzycielowi do posiadania nieruchomości w innej apelacji i nakłonienie wierzyciela aby zmienił komornika na tego który jest właściwy miejscowo do prowadzenia egzekucji z tejże nieruchomości, ha ha ha.

Zamiast żałować, że nie możesz zmienić komornika, spróbuj dłużniku dogadać się z wierzycielem aby zawnioskował do komornika o ograniczenie albo nawet o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Szanse generalnie niewielkie że wierzyciel się zgodzi ale spróbować nie zaszkodzi.

Jeśli chcesz, to napisz poniżej, co Ci szczególnie nie odpowiada u “Twojego” komornika a ja Ci napiszę, czy to u nich “normalne” czy nie. A może okaże się, że jest podstawa do wniesienia skargi na czynności komornika.

Przeczytaj też: Skarga do prezesa sądu a skarga na czynności komornika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

8 listopada, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Czy dłużnik może zmienić komornika?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Gdy komornik faktycznie przegina to jest na coś takiego możliwość skargi do sądu a nawet do prokuratury.

    Bartek

    9 lip 21 o 17:24

  2. Inny komornik prawdopodobnie nie będzie mniej uciążliwy od aktualnego. Jedynie wierzyciel może powstrzymać albo ograniczyć komornika, można spróbować dogadać się z wierzycielem.

    Leszek

    30 wrz 21 o 16:25

Skomentuj