Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

900 złotych po bezskutecznej egzekucji komorniczej

skomentuj

Taki mail:

Pisze do Panstwa tego maila z zapytaniem, a mianowicie jestem wierzycielem (osoba prywatna) długu wobec osoby fizycznej na kwote 900 pln +odsetki wyliczone na dzien 28-09-2011 w wysokości 200,67pln +0,32 gr za każdy dodatkowy dzień+205pln koszta procesu+45 pln koszta zastępstwa prawnego w postepowaniu egzekucyjnym+koszta egzekucyjne przeprowadzane przez komornika sądowego. Posiadam prawomocny wyrok nakazujący dłuznikowi spłate. (17 MAJA 2010R) Otrzymałem informacje od komornika sądowego przy sądzie Rejonowym w … iż umorzył on postępowanie egzekucyjne uznając je za bezskuteczne. (2 krotna proba sciagniecia dlugu)

Posiadam pełną dokumentacje zgromadzoną przeciwko  dłużnikowi prowadzona dotychczas przez kancelarie radcowska z Krakowa. Moje pytanie brzmi czy są Państwo w stanie wszczac ponownie egzekucje komornicza i jakie sa Panstwa rokowania co do odzyskania dlugu?Byc może Panstwa metody dzialania okaza sie bardziej skuteczne niz praca komornika sadowego.Czy ewentualnie lepszym wyjsciem byloby sprzedanie dlugu? Jeżeli oczywiscie jest taka mozliwosc.

Odzyskiwanie kwoty łącznej długu w wysokości ok. 1150 zł. to nie jest łakomy kąsek dla firmy windykacyjnej, tym bardziej po bezskutecznej egzekucji komorniczej. Nie jestem też pewien, czy pan o tym wie, że firma windykacyjna nie ma uprawnień komornika. Może ewentualnie namierzyć np. konto bankowe dłużnika i przekazać dane komornikowi. Nie sądzę też, aby ktoś chciał kupić taki niewielki, formalnie trudny dług osoby prywatnej.  Może Pan upublicznić dług, najprędzej to może przynieść jakieś efekty.

Luty 14th, 2012 at 6:05 am

kategoria: komornik

Skomentuj