Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Po jakim czasie komornik umarza bezskuteczną egzekucję?

5 komentarzy

W praktyce różni komornicy różne mają podejście w kwestii umarzania postępowania egzekucyjnego które jest bezskuteczne. Niektórzy, po stwierdzeniu niemożności przeprowadzenia skutecznej egzekucji wobec braku u dłużnika wierzytelności (z tytułu wynagrodzenia za pracę, rachunków bankowych, nadpłaty podatku…), ruchomości przedstawiających wartość handlową i nieruchomości, szybko kierują do wierzyciela wysłuchanie przed umorzeniem postępowania egzekucyjnego, poprzedzające same umorzenie. Są jednak i tacy komornicy którzy nie umarzają tak szybko i co pewien czas ponawiają zapytania o wierzytelności dłużnika, zwłaszcza o nowe rachunki bankowe dłużnika.

Sprawę przeciwko mojemu dłużnikowi z Warszawy pewien komornik stamtąd prowadził przez kilka lat. Egzekucja ta tylko przez pierwszych kilka miesięcy przynosiła jakieś efekty wskutek zajęcia wynagrodzenia dłużnika. Jednak po kilku miesiącach dłużnik zwolnił się albo został zwolniony z pracy i odtąd egzekucja była całkowicie bezskuteczna a mimo tego komornik ten nie umarzał jej przez kilka lat. Co jakiś czas ponawiał zapytania do ZUS aby dowiedzieć się, czy dłużnik nie podjął na nowo pracy, zajął też jakieś nowe konta bankowe dłużnika na których jednak nie było środków podlegających zajęciu. Mnie komornik wzywał o zaliczki na te zapytania, płaciłem. W końcu po kilku latach wreszcie egzekucje umorzył. Dłużnik był w owym czasie w wieku dwudziestu kilku lat i może dlatego komornik liczył na to, że dłużnik znów podejmie pracę.

Jeżeli komornik ma dużo spraw a co za tym idzie, szanse na zarobienie dużych pieniędzy dzięki zajęciom wierzytelności czyli pracy lekkiej i przyjemnej przy biurku, to raczej nie nie jest skłonny do wykazywania godnego podziwu uporu i konsekwencji w sprawie.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

15 czerwca, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Po jakim czasie komornik umarza bezskuteczną egzekucję?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Komornicy idą po linii najmniejszego oporu, zwiększenie konkurencji poprzez liczbę nowych kancelarii nie zmieniło tego.

  Alicja

  18 Cze 20 o 05:51

 2. Sprawa dototyczy mojej Mamy. Dłużnik jest winny jej, wliczajac odsetki, ponad 200 tysiecy złotych z tytułu najmu. Mamy już wszystkie wyroki sądowe, niestety komornik był w stanie odzyskać jedynie 800 złotych.

  Człowiek, który jest winny pieniądze wiedzie wystawne życie, jezdzi drogim autem i mieszka w pieknym apartamencie, niestety jest to typowy “cwaniak” i wszystko poprzepisywał na rodzine.

  Czy poleciłby mi Pan firmę, która podjęlaby sie pomocy z windykacją w takim przypadku? Bardzo licze na Pana pomoc, Mamie bardzo by sie te pieniadze przydaly.

  Krzysiek

  20 Mar 21 o 21:05

 3. W takich przypadkach skutecznymi windykatorami bywają prawie wyłącznie bandyci. Nie jestem w stanie polecić Panu tego typu ludzi ale na pewno są tacy trudniący się windykacją, w każdym co najmniej średniej wielkości mieście. Tylko zlecanie im jest ryzykowne, mogą nie oddać odzyskanego długu, zleceniodawca może też ponieść konsekwencje prawne jeżeli wyrządzą krzywdę dłużnikowi. Najlepiej im dług sprzedać z otrzymaniem gotówk8i do ręki i wtedy zbywcy wierzytelności już nie obchodzi jak oni ją będą odzyskiwać i nie ponosi za to odpowiedzialności.

  admin

  20 Mar 21 o 21:42

 4. Dawniej umarzali szybciej gdy mieli możliwość przyjmowania spraw z wyboru z obszaru całej Polski, żeby nie powstały zaległości uniemożliwiające przyjęcie sprawy jako komornik z wyboru. Pozycjonowali się na potęgę w internecie. Teraz już nie tak szybko.

  Leszek

  27 Lip 21 o 15:21

 5. Ode mnie już trzy lata bezskutecznie prowadzi ale to są alimenty i chyba nie może wobec tego umorzyć.

  Anonim

  6 Sie 21 o 11:29

Skomentuj