Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik w Niemczech na 2115 euro

skomentuj

I taki mail:

Witam Państwa dzwonie i nie mogę się do dzwonic do was .Dłużnikiem moim jest Polak mieszkający w Augsburgu w Niemczech Nie zapłacił mi 2115 Euro za wykonana prace. Mam Polską działalnośc Budowlaną, niemieckie dwie umowy, na których widnieje kwota do zapłaty i również oświadczenie podpisane przez dłuznika o zakończonej pracy przeze mnie i poprawnym jej wykonaniu. Pieniądze miał wysłac Western Union i do tej pory nic. Nie odbiera telefonów. Pan ten ma niemiecką działalność budowlaną. Proszę o kontakt ze mną … , dziękuję i pozdrawiam.

No to ma Pan pięknie udokumentowaną wierzytelność. Brawo! Jeszcze tylko odzyskać ją. Ja bym na Pana miejscu skierował to do jakiejś polsko-niemieckiej kancelarii prawnej. 2115 euro to ponad 8 tys. zł. – w Polsce standardowa stawka zastępstwa procesowego (wynagrodzenie prawnika) przy tej kwocie to 1.200 zł. Nie znam prawnika który gardzi taką kwotą. Nie wiem jak w Niemczech tj. ile tam bierze prawnik przy takiej wartości przedmiotu sporu.

Tak się zastanawiam, czy w Niemczech też jest dużo nieściągalnych przedsiębiorców, tak jak w Polsce. Jak zaczynałem tu z firmą windykacyjną to byłem pełen optymizmu przy pierwszych zleceniach przeciwko firmom (przedsiębiorcom). Myślałem, ze jak prowadzi firmę to musi być ściągalny. Kilka zimnych pryszniców (nieodzyskana kasa i jeszcze poniesione koszty moje) i szybko zweryfikowałem swe poglądy na temat windykacji.

kategoria: windykacja

Skomentuj