Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zła kolejność

komentarze 3

NAJPIERW sprawdza się firmę / osobę w Google a dopiero PÓŹNIEJ ewentualnie zleca, a nie odwrotnie, to chyba powinno być dla każdego jasne. Niestety nie jest i później takie są efekty:

Szanowni Panstwo,

zglaszam sie o pomoc w odzyskaniu zaliczki na dwie kuchnie, ktore nie zostaly ani dostarczone ani wykonane w wysokosci:

Pierwsza zaliczka: 4.000 PLN na kuchnie dla mnie

Druga zaliczka: 2.700 PLN dla Pani …

Oby dwie kuchnie zozstaly osobiscie zamowione dnia 17. czerwca 2009 u Pana ….  W tym samym dniu otrzymal Pan … wplate gotowka.

Jedna kuchnia miala byc dostarczona do Hannoveru pod koniec sierpnia 2009  a droga na adres polski w pazdzierniku 2009. Zaden termin nie zostal dotrzymany. Pan … twierdzil poczatkowo, zawsze krotko przed przyjazdem, ze nie dostal samochodu na transport, Przesuwal jeden termin za drugim. Nastepne powody byly bardzo rozne: problem osobiste, bijatyki.

Przez podejzane zachowanie Pana …, zaczelismy szukac w internecie i znalezlismy kilka ciekawych informacji o osob, ktore tak jak my, daly sie oszukac.

Oto wyciagi internetowe: (…)

W pazdzierniku bywajac w Polsce zastalem Pana … w jego zakladzie i wycofalem nasze zamowienia. Jedna kuchnia, byla zaczeta (foto), druga wcale.

Pan … nie zgodzil sie na zwrot zaliczek. Interwencja adwokata pozostala takze bez skutku..

Od tego czasu probuje zastac Pana … podczas pobytow w Polsce. Niestety bez sukcesu. Powodem jest prawdopodwie pobyt I praca za granica.

Sporadyczne rozmowy telefonicznie I pisemne nie sutkuja. Pan … przedluza I odciaga sprawe przez negocjacje jezeli chodzi wysokosc zwrotu. Proponuje 500 Euro zwrotu za dwie kuchnie  twierdzac, ze ma prawo odciagnac koszty materialowe. Co tyle co wiem ze nie moze, bo on sie w Terminach niezmiescil, tylko klamal nas i innych tak samo.

Mam jeszcze Znajomych tez zamieszkalych w Niemczech co tez sie Nadziali na tego Pana i tez szukaja dobrej Firmy co sie tym zajmie i nam pomorze.

Prosze o interwencje w opisanej sprawie.

Co ciekawe, to nie pierwszy przypadek jaki znam kiedy ktoś najpierw zleca a potem sprawdza w Google i za głowę się łapie. Mądry Polak po szkodzie, nawet niemiecki Polak.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

04/02/2011

Komentarze do 'Zła kolejność'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Zła kolejność'.

 1. True, true.

  kolega po fachu

  4 Lut 11 20:41

 2. Wzruszająca historia, naprawdę łzy tak mi lecą z oczu, że nie widzę klawiatury. Szkoda, że w tym wpisie brakło pointy. Czekam na ciąg dalszy. Z niecierpliwością. I z pytaniem, które się samo ciśnie na usta.
  Czy Blog windykatora „pomorze”? czy nie ma czasu, bo ma inne zlecenia, te po 1500 zł.

  wilemm

  4 Lut 11 22:28

 3. Witaj znów @wilemm!!! To „pomorze” to w cytacie, mam nadzieję że dostrzegasz. Po prawdzie, to mam inne zlecenia ale chyba niejednemu na przyszłość ten wpis pomoże.

  admin

  4 Lut 11 22:54

Skomentuj