Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Pożyczka hipoteczna – druga hipoteka

Jeden komentarz

Pytanie: Chciałabym starać się o bankową pożyczkę hipoteczną. Niestety, dom mój jest obciążony inną hipoteką będącą zabezpieczeniem też pożyczki. Moje pytanie do Państwa brzmi następująco: czy bank zgodzi się na udzielenie mi pożyczki hipotecznej za zabezpieczeniem na tej samej nieruchomości na której już jest ta inna hipoteka?

Przeczytaj też: Pożyczka prywatna a hipoteka

Odpowiedź: To zależy od wartości nieruchomości, wartości już ustanowionej hipoteki oraz od wartości przyszłej hipoteki – od wysokości pożyczki którą chciałaby Pani otrzymać z banku. Jeżeli wartość nieruchomości według banku, po pomniejszeniu o wartość hipoteki już ustanowionej na rzecz innego banku jest i tak znacznie wyższa od wartości pożyczki, to bank może udzielić Pani pożyczki pod hipotekę na tej samej nieruchomości. Trzeba też mieć na względzie to, że bank sprawdzi, czy posiada Pani zdolność kredytową do samodzielnego i w terminie spłacania rat w sytuacji gdy już spłaca Pani inne zobowiązanie. Jeżeli bank uzna, że mogłaby Pani mieć problemy z terminową spłatą nowej pożyczki, wówczas jej Pani nie udzieli. Niektórzy uznają to za przesadną asekurację kredytową ze strony banków ale pamiętać należy o tym, że banki obracają też pieniędzmi obywateli a odzyskiwanie kredytu tylko czy głównie z egzekucji nieruchomości może trwać latami.

Przeczytaj też: Pożyczki hipoteczne praktycznie

A korzystne pożyczki hipoteczne są tutaj.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

26 stycznia, 2021

kategoria kredyty

tag

1 komentarz do 'Pożyczka hipoteczna – druga hipoteka'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jeżeli już jest hipoteka to bank to widzi jako gorszą zdolność kredytową. Mam tu na myśli hipotekę nie bankową bo jak bankową to bank w BIK widzi.

    Fafo

    21 kw. 21 o 15:31

Skomentuj