Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Karta internetowa na męża z kontem bankowym żony

Jeden komentarz

Pytanie: Mianowicie mój mąż zakupił francuską kartę na internet na zasadzie subskrypcji. Zostało podane moje konto (które jest założone w polskim banku) do ściągania należności, ale umowa jest na niego. On nigdy nie miał swojego konta.

Przeczytaj też: Komornik a konto bankowe osoby trzeciej

Przestał korzystać z tej karty, miał wypowiedzieć umowę, ale tego nie zrobił. Ja odłączyłam moje konto. Narósł dług, który ma być oddany na drogę sądową we Francji.

Czy będą mieli prawo do ściągnięcia długu z mojego konta w takiej sytuacji? Czy jest istotne to, że mamy rozdzielność majątkową?

Przeczytaj też: Komornik a rozdzielność majątkowa

Odpowiedź: Nie, skoro umowa nie jest na Panią, to brak podstaw do egzekucji przeciwko Pani. Jeżeli dojdzie do wystawienia tytułu wykonawczego to przeciwko mężowie a nie przeciwko Pani. Komornik (musiałby to być polski komornik jeżeli ma prowadzić egzekucję z majątku na terenie Polski w tym z rachunków bankowych) nie będzie mógł zająć Pani konta ani jakiegokolwiek innego składnika Pani osobistego majątku.

Przeczytaj też: Składniki majątku osobistego współmałżonka

A to że macie rozdzielność majątkową to nawet lepiej dla Pani ponieważ w przypadku ewentualnej bezskutecznej egzekucji przeciwko mężowi wierzyciel nie będzie mógł doprowadzić sądownie do podziału majątku wspólnego (bo takiego tu brak) aby skierować egzekucję do części majątku która po podziale przypadłaby mężowi.

Przeczytaj też: Przymusowy podział majątku wspólnego małżonków

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 kwietnia, 2023

1 komentarz do 'Karta internetowa na męża z kontem bankowym żony'

Subscribe to comments with RSS

  1. Musiał mąż generalnie sporo namieszać skoro żona tak się boi komornika w jego sprawie.

    Anonim

    2 kw. 23 o 15:08

Skomentuj