Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy komornik może zająć sprzęt na raty?

6 komentarzy

Pytanie: Posiadam telewizor kupiony na raty, jestem w trakcie ich spłacania. Jest to właściwie jedyna rzecz w mieszkaniu na która komornik mógłby połakomić się i moje pytanie w związku z tym, czy komornik może zająć telewizor kupiony na raty?

Odpowiedź: Tak, komornik ma prawo zająć i zlicytować sprzęt kupiony przez dłużnika na raty tzn. jeszcze nie spłacony. Właścicielem tego telewizora kupionego na kredyt ratalny jest Pan a zatem komornik może taki sprzęt sprzedać. Tak samo jak może sprzedać na przykład nieruchomość dłużnika w kredycie. Zlicytowanie takiej rzeczy wziętej na kredyt ratalny nie zwalnia dłużnika z obowiązku dalszego spłacania rat.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

1 grudnia, 2020

Komentarze do 'Czy komornik może zająć sprzęt na raty?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jeżeli komornik zmuszony jest do licytacji telewizora albo w ogóle innej rzeczy to znaczy, że egzekucja z wynagrodzenia, z rachunków bankowych była bezskuteczna. A to z kolei znaczy, że egzekucja rat za telewizora będzie bezskuteczna..

  Sylwek

  5 Maj 21 o 10:35

 2. Licytacja telewizora raczej też bezskuteczna będzie.

  admin

  5 Maj 21 o 10:55

 3. Jeżeli nowy to kupi gdyby tak było, że na żaden używany sprzęt rtv nie ma kupców, to nie byłoby ich w lombardach, nie byłoby lombardów.

  Gibek

  12 Lip 21 o 15:29

 4. Przedmiot na raty czyli wciąż spłacany jest chyba niestary wiec komornik się zainteresuje no i licytant.

  Anonim

  22 Lip 21 o 20:39

 5. A czy możliwe jest zajęcie przez komornika spłacanych bankowi rat za taki sprzęt?

  Mariola

  8 Sie 21 o 05:14

 6. Jest to możliwe, środki przeznaczone na spłatę rat i w ogóle na zapłatę jakichkolwiek innych zobowiązań, nie są chronione przed egzekucją.

  pomoc

  3 Paź 21 o 09:36

Skomentuj