Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy komornik może zająć samochód w kredycie?

1 komentarz

Pytanie: Posiadam samochód w kredycie samochodowym, jeszcze nie jest spłacony. Czy komornik może taki samochód zając i zlicytować?

Odpowiedź: Tak, komornik może zająć i zlicytować samochód w kredycie. Prawdopodobieństwo zlicytowania pojazdu zależy między innymi od tego czy na tym pojeździe bank ustanowił zastaw rejestrowy czy może jest współwłaścicielem. W pierwszym przypadku licytowany będzie nazwijmy cały samochód ale bank jako zastawnik będzie korzystał z pierwszeństwa zaspokajania przed innymi wierzycielami za wyjątkiem wierzycieli egzekwujących należności za pracę, alimenty lub Skarbu Państwa: https://pamietnikwindykatora.pl/zastaw-rejestrowy-a-egzekucja-komornicza/.

Jeżeli natomiast bank jest współwłaścicielem pojazdu do momentu całkowitej spłaty kredytu, to egzekucji podlega tylko udział należący do dłużnika a udział w pojeździe trudniej sprzedać niż cały pojazd. Bank jednak może zażądać aby cały samochód został sprzedany: https://pamietnikwindykatora.pl/egzekucja-z-udzialu-w-ruchomosci/.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

18 stycznia, 2021

1 komentarz do 'Czy komornik może zająć samochód w kredycie?'

Subscribe to comments with RSS

  1. W jednej mojej sprawie bank właśnie zgodził się na sprzedaż całego samochodu i został zlicytowany i dzięki temu odzyskałem większość należności. A samego udziału w samochodzie na pewno nikt nie kupiłby.

    Dominik

    7 Maj 21 o 04:23

Skomentuj