Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyty hipoteczne – dla wziętych fachowców

1 komentarz

Kredyty hipoteczne a więc najczęściej kredyty mieszkaniowe (najlepsze oferty mamy tutaj), budzą chyba najwięcej emocji ze wszystkich kredytów, pożyczek oraz ewentualnych innych sposobów finansowania zakupu czegoś tam. Nie piszę tu jednak jak wybrać dobry, najlepszy kredyt hipoteczny, bo czy w ogóle taki bezwzględnie może istnieć? Pewnie nie, bo po pierwsze to sprawa poniekąd indywidualna zależnie od upodobań kredytobiorcy a po drugie wiele albo i najwięcej zależy od uwarunkowań zewnętrznych jak zwłaszcza kurs waluty w jakiej wzięliśmy kredyt. A jeżeli kredyt chcemy wziąć lub wzięliśmy w złotówkach, to też może być lepszy albo gorszy (niż w walucie) w zależności od tego, jak przedstawia się aktualna sytuacja w przypadku kredytów walutowych; możemy żałować że wzięliśmy kredyt złotówkowy.

Oferty jak chodzi o kredyty hipoteczne dostępne są także w internecie i jest ich mnóstwo, ale aby dobrze wybrać, to warto spędzić nieco czasu na dobrym tematycznym blogu, forum (które mają opinie niezależnych) a najlepiej też skontaktować się z doradcą który bezpłatnie doradzi i to nie z jednym doradcą ale z kilkoma. Może być tak, że firma świadcząca usługi doradztwa kredytowego będzie faworyzować dany kredyt nie dlatego że jest ten kredyt obiektywnie najbardziej atrakcyjny, ale dlatego, że firma doradztwa jest powiązana kapitałowo z bankiem którego kredyt oferuje. Dodatkowo też wskazane jest skorzystać w internecie z wyników porównywarek kredytów hipotecznych uwzględniających dziesiątki konkurencyjnych ofert kredytów. Warto też odwiedzić jakieś dobre forum kredytowe i zasięgnąć opinii.

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to odpowiedzialność i dla wielu osób stres który będzie im towarzyszył przez większość czasu trwania umowy kredytowej. Widmo windykacji może pojawić się nie raz w tym okresie, kiedy kredytobiorca będzie zagrożony utratą pracy, popadnięciem w zwłokę w spłacaniu rat i wypowiedzeniem przez banku umowy kredytu a ostatecznie jego egzekucją i zlicytowaniem mieszkania (jak kto zechce kupić). I dla wielu to widmo staje się niestety rzeczywistością. Dlatego uważam, że kredyt hipoteczny to produkt dla osób, które czują się pewnie zawodowo, jako fachowcy, profesjonaliści którzy szybko są w stanie znaleźć sobie nową, też niezłą pracę.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

kategoria kredyty hipoteczne

1 komentarz do 'Kredyty hipoteczne – dla wziętych fachowców'

Subscribe to comments with RSS

  1. Fajnie napisany artykuł. Rzeczywiście przed wzięciem kredytu hipotecznego na pewno warto zaciągnąć wiele opinii żeby dobrze wybrać. I należy się dobrze zastanowić , bo to zobowiązanie na wiele lat, a może się okazać, że w którymś momencie stracimy prace i co wtedy?

    Aleks

Skomentuj