Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nieopłacenie drugiej raty składki ubezpieczenia OC

komentarze 3

Pytanie: Zawarłem umowę ubezpieczenia OC samochodu a płatność składki rozłożyłem sobie na dwie raty. Pierwszą zapłaciłem, z zapłaceniem drugiej składki zalegam już miesiąc. Mam w związku z tym dwa pytania do Pana Roberta. Pierwsze pytanie: czy przypadkiem nieopłacenie drugiej raty składki OC nie spowodowało zerwania umowy ubezpieczenia? Jeżeli nie zerwało, to drugie pytanie: czy w przypadku szkody gdy nie jest opłacona druga rata, ubezpieczenie zadziała?

Odpowiedź: Zgodnie z Art. 12 ust. 2 w przypadku opłacania składki ubezpieczeniowej w ratach, niezapłacenie przez ubezpieczonego lub ubezpieczającego raty składki w terminie oznaczonym przez zakład ubezpieczeń nie powoduje ustania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń.

A zatem, w związku z powyższym, niezapłacenie drugiej raty składki za ubezpieczenie OC, po pierwsze: nie skutkuje zerwaniem (wypowiedzeniem, wygaśnięciem) umowy ubezpieczenia a po drugie: w przypadku wystąpienia szkody której Pan będzie sprawcą, poszkodowany otrzyma odszkodowanie od Pańskiego ubezpieczyciela.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 11 Ocena średnia: 3.9]

Elastyczne polisy mieszkaniowe, potrafią chronić majątek każdej osoby
Ubezpieczenia AXA DIRECT - opinie, forum

04/01/2015

kategoria ubezpieczenia

Komentarze do 'Nieopłacenie drugiej raty składki ubezpieczenia OC'

Subscribe to comments with RSS

 1. za 2. rate tylko windykacja. ale – jeśli nie będzie zapłaty do końca terminu ważności polisy, to ta nie odnowi się automatycznie na kolejny rok.
  więc żeby się zawodnik nie zdziwił, bo później wytłumaczenie że „mi się wydawało że mam bo przecież nie wypowiadałem umowy” nie pomoże

  ryszard ochódzki

  6 Sty 15 18:18

 2. Tak ustawa stanowi czy jest to w gestii towarzystwa ubezpieczeniowego?

  admin

  6 Sty 15 20:36

 3. ryszard ochódzki

  7 Sty 15 00:38

Skomentuj