Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia AC

2 komentarze

Pytanie: Dwa tygodnie temu wykupiłam drogie ubezpieczenie AC na nowy samochód myśląc, że przynajmniej przez najbliższy rok będę przebywać w Polsce, w domu. Przedwczoraj zaproponowano mi w pracy wyjazd na kontrakt zagraniczny, na propozycję przystałam, ale oczywiście mija się z sensem ściąganie tam samochodu. Mieszkam w domu jednorodzinnym z rodzicami, garaż jest w domu ogrodzonym wiec samochód jest bezpieczny. Chcę w takiej sytuacji odstąpić od umowy ubezpieczenia Auto Casco, czy jest to możliwe w mojej sytuacji? Jakoś nie mogę do ubezpieczyciela dodzwonić się. Tą umowę AC zawarłam jako konsument.

Przeczytaj też: Czym kierować się wybierając ubezpieczenie AC samochodu?

Odpowiedź: Nie minął jeszcze miesiąc od daty zawarcia umowy ubezpieczenia a zatem, przy założeniu że umowa ubezpieczenia auto casco zawarta została na okres dłuższy niż na sześć miesięcy, ma Pani prawo od umowy odstąpić. Konsument bowiem może odstąpić od umowy ubezpieczenia w terminie trzydziestu dni zgodnie z art. 812 § 4 Kodeksu cywilnego. Wystarczy złożyć na piśmie stosowne oświadczenie o odstąpieniu od umowy, zgoda ubezpieczyciela nie jest tu potrzebna. Ubezpieczyciel w takiej sytuacji musi zwrócić Pani kwotę wpłaconej przez Panią składki pomniejszoną jednak o tę część składki która przypadła na okres w którym ochrona ubezpieczeniowa była świadczona.

Przeczytaj też: Czy ubezpieczyciele w Polsce akceptują do zniżki na OC i AC bezszkodowy przebieg ubezpieczenia za granicą

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 marca, 2021

kategoria ubezpieczenia

Komentarze do 'Odstąpienie od umowy ubezpieczenia AC'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jak to wygląda w przypadku przedsiębiorcy, czy i w jakim terminie może odstąpić od umowy ubezpieczenia? Chodzi mi akurat o OC.

    Daniel

    2 mar 21 o 11:30

  2. W przypadku przedsiębiorcy termin na odstąpienie od umowy ubezpieczenia wynosi siedem dni co też jest zapisane w art. 812 § 4 Kodeksu cywilnego.

    admin

    2 mar 21 o 11:47

Skomentuj