Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyty dla pracodawców

skomentuj

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał wyrok 2,5 roku więzienia dla dyrektorki szkoły podstawowej która wykorzystując relacje służbowe, zmuszała podwładnych do tego, aby zaciągali dla niej kredyty (przy okazji, dobre oferty gotówkowych kredytów mamy tutaj), która ona miała spłacać, ale po pewnym czasie zaprzestawała spłacania.

Do znanej mi firmy windykacyjnej zgłaszają się dość często osoby które zaciągnęły kredyt dla pracodawcy lub też po prostu udzieliły pracodawcy prywatnej pożyczki. Najczęściej takie przypadki mają miejsce w prywatnych firmach, pracownicy zaciągają kredyty bądź udzielają pożyczek właścicielom firm. W wielu przypadkach nie sposób udowodnić tego, że kredyt został przekazany pracodawcy, gdyż pracownik i pracodawca nie spisali stosownej umowy – brak jest pisemnego zobowiązania się pracodawcy do spłaty kredytu. Teoretycznie w znacznie lepszej sytuacji są pracownicy którzy spisali z pracodawcą umowę pożyczki. W praktyce jednakże często pracodawca wkrótce bankrutuje, zwalnia pracownika a odzyskanie w postępowaniu egzekucyjnym jest niemożliwe, gdyż dłużnik ma więcej długów a oficjalnie nie ma już majątku. Pracownicy którzy udzielili pożyczki pracodawcy albo też przełożonemu, często boją się zdecydowanie dopominać o zwrot pieniędzy; boją się, że zostaną za to zwolnieni z pracy.

Pracownicy proszeni o wzięcie kredytu dla przełożonego bądź pracodawcy bądź o udzielenie mu pożyczki, mogą się czuć jak pomiędzy młotem a kowadłem ale powinni być asertywni. Nagabywanym sugerujemy nagrywanie rozmów aby w przypadku bezzasadnego szykanowania lub zwolnienia ich z pracy byli w stanie wykazać przed sądem, że miało to z wiązek z odmową kredytowania szefa.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/10/2014

kategoria kredyty

Skomentuj