Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak działa lokata nocna

skomentuj

W ofercie wielu banków pojawił się nowy produkt oszczędnościowy – Lokata Nocna. Zaletą takiej lokaty jest to, że nie jesteśmy związani czasem zapadalności lokaty, ani wymaganą ilością środków. Ale po kolei.

Jak działa lokata nocna.

Mimo że lokaty nocne nie są najwyżej oprocentowane (1-3%), to są świetnym narzędziem dla ludzi, którzy nie chcą zamrażać aktywów na dłuższy okres, a szczególnie dla tych, którzy po prostu nie chcą aby ich środki leżały bezczynnie na koncie. Jeśli Twój rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy pozwala na założenie lokaty nocnej – warto z niej skorzystać.

Zasada działania jest prosta. Około godziny 23 część środków na koncie zostaje umieszczona na lokacie i nie jest dostępna do około 6 rano. W tym czasie nie możemy korzystać z tych pieniędzy, ale rano otrzymujemy je z powrotem, powiększone o naliczone odsetki. Oczywiście bank nie blokuje nam wszystkich środków, tylko część, najczęściej połowę. Sami możemy również ustalić jaką część naszych pieniędzy bank pobierze na lokatę, a jaka zostanie dostępna do wykorzystania. Dzięki temu unikniemy problemów z np. nocnym wyjazdem i płatnością za hotel itp.

Podsumowując, lokata nocna jest bardzo wygodnym narzędziem, które bez praktycznie żadnego wysiłku, pozwala nam zarabiać na niewykorzystanych, dostępnych środkach.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

03/10/2014

kategoria depozyty bankowe

Skomentuj