Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Internetowa giełda długów – skuteczność

1 komentarz

Pytanie: Jaka jest Pana opinia o skuteczności internetowych giełd długów – wierzytelności, czy warto wpisać tam dłużnika, czy faktycznie można tam sprzedać dług?

Odpowiedź: Oczywiście lepiej wpisać dłużnika na taką giełdę niż nie wpisywać. Poza tym, nie musi to być giełda wierzytelności gdyż opcji umieszczenia dłużnika w internacie tak aby Google zindeksował wpis, jest kilka. Może Pan założyć np. bloga na darmowej platformie blogowej np. blogger.com i tam go umieścić, może Pan też wpisać go w jakimś serwisie ogłoszeniowym albo na jakimś forum dyskusyjnym. Takie wpisy nie kolidują z RODO. Także i GIODO nie ma nic do takich wpisów.

Wielokrotnie o dłużników umieszczonych przeze mnie na internetowej giełdzie długów pytały osoby zainteresowane kupnem ich długu, kilka udało się dzięki temu sprzedać. Jednak takie wpisy w internecie są też po prostu narzędziem windykacyjnym. Niejeden dłużnik spłacił dług chcąc zniknąć jako taki z internetu. Swego czasu miałem dostęp do wszystkich trzech rejestrów długów (nie mylić z internetową giełda wierzytelności!) czyli do KRD, ERIF oraz Infomonitor i wszystkie te rejestry łącznie okazały się całkowicie nieskuteczne w windykacji. Tymczasem niejeden dłużnik spłacił dług będąc umieszczonym na internetowej giełdzie długów a to dlatego, że są takie wpisy zindeksowane w wyszukiwarce Google i dostępne dla każdego użytkownika internetu a do tych wszystkich wyżej wymienionych BIG-ów trzeba mieć wykupiony dostęp.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

31 października, 2020

kategoria windykacja

1 komentarz do 'Internetowa giełda długów – skuteczność'

Subscribe to comments with RSS

  1. Na pewno są skuteczniejsze od tych wszystkich KRD, erif infomonitor, bo wpis w internecie mogą zobaczyć znajomi i to niejednego dopinguje do zwrotu pieniędzy.

    sza

    22 Mar 21 o 20:23

Skomentuj