Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zajęcie wynagrodzenia, polecenie przelewu i zajęcie konta

skomentuj

Pytanie: Grozi mi zajęcie komornicze a mam w innym banku kredyt który spłacam regularnie, bo to SKOK i sam sobie pobiera i jeśli będę miała zajęcie na rzecz banku Agricole, to zostanie mi ok+-800 zł wypłaty z tego 500 zł skok zabierze to do wypłaty zostanie mi ok 300zł z tego tel oraz inne to nic mi nie zostanie. Proszę o odpowiedź, jak to jest, czy z zabranej sumy przez komornika na rzecz Agricole i powiem ze płace tam raty czy z tej zabranej części pójdzie kwota raty najpierw na SKOK a reszta na rzecz Agricole?

Odpowiedź: Komornik nie może wziąć pod uwagę tego, że spłaca Pani inne zobowiązanie a konkretnie wobec SKOK. Komornik zapewne zajmie Pani wynagrodzenie u pracodawcy, pozostawiając tylko ustawową stawkę minimalną wolną od egzekucji która w 2014 roku wynosi 1680 zł. brutto.

Komornik może dodatkowo zająć konto bankowe z którego płacone są raty dla SKOK. Jak sądzę, jest to polecenie zapłaty. Zajęcie komornicze (na rzecz Credit Agricole jak rozumiem) będzie mieć wyższy priorytet w realizacji od polecenia przelewu.

Wrzesień 16th, 2014 at 4:31 pm

Skomentuj