Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przelew wynagrodzenia na konto innej osoby

3 komentarze

Pytanie: Wkrótce będę miał na wynagrodzeniu za pracę zajęcie komornicze, przegrałem w apelacji, wyrok prawomocny już. Dług niealimentacyjny więc komornik zostawi mi część w wysokości pensji minimalnej. Czytałem jednak o przypadkach zajęcia minimalnego wynagrodzenia które już trafiło na konto i chcę tego uniknąć. A zgodnie z tym co Pan pisał: https://pamietnikwindykatora.pl/komornik-a-konto-bankowe-osoby-trzeciej/ komornik nie może zająć konta innej osoby. Pytanie czy mogę podać pracodawcy do przelewu wynagrodzenia konto innej osoby na przykład mojej mamy?

Odpowiedź: Tak, kodeks pracy ani inna ustawa nie zabrania tego. Może Pan podać konto bankowe mamy (albo innej osoby trzeciej) jako własne czyli nie informują, że jest to konto mamy. A jeżeli pracodawca zażąda umowy o prowadzenie rachunku bankowego potwierdzającego, że jest to pana konto, to wtedy (albo od razu jak Pan woli) może Pan po prostu sporządzić upoważnienie dla mamy do otrzymywania Pana wynagrodzenia na jej konto bankowe które Pan wskaże.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Komentarze do 'Przelew wynagrodzenia na konto innej osoby'

Subscribe to comments with RSS

 1. Po co takie kombinacje? wystarczy na początku uprzedzić komornika, że na konto wpływa wynagrodzenie i nie należy zajmować znaczy tego wynagrodzenia a nie konta.

  rykow

  28 Mar 21 o 13:42

 2. Komornik może “zapomnieć” przekazać bankowi stosowne pouczenie – ograniczenie a nawet jeżeli przekaże to bank może zapomnieć i przelać komornikowi środki z okrojonej pensji więc jeżeli ma się zaufaną, bliską osobę to dla świętego spokoju można zrobić tak jak w poradzie.

  admin

  28 Mar 21 o 15:12

 3. Najbezpieczniej załatwić sobie w kadrach wydanie pensji w gotówce żywej.

  Anonim

  3 Kwi 21 o 06:51

Skomentuj