Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„Dyplomatyczna” odpowiedź prawnika na wezwanie do zapłaty

komentarzy 9

Ano takie coś wczoraj listonosz przyniósł:

Niniejszym działając w imieniu … Sp. z o.o. na podstawie udzielonego mi pełnomocnictwa, które stanowi załącznik do niniejszego pisma, z uwagi na treść wezwania do zapłaty z dnia 16 kwietnia 2014 r., w związku z Państwa żądaniem zapłaty na kwotę 5.696,13 PLN w pierwszej kolejności chciałbym w imieniu spółki przeprosić za ewentualne opóźnienia w płatnościach, które najprawdopodobniej powstały na skutek osób trzecich działających w imieniu spółki, które nie są już związane ze spółką. Na skutek działań tych osób dobre imię spółki oraz zaufanie do spółki zostało poważanie naruszone. W chwili obecnej zostały wszczęte odpowiednie procedury mające na celu wyjaśnienie całej sprawy.

W związku z treścią wezwania do zapłaty z dnia 16 kwietnia 2014 r. proszę o wyjaśnienie podstaw roszczenia oraz przedłożenia w tym celu kopii stosownych dokumentów. Niniejsze jest konieczne w celu wyjaśnienia sprawy i uznania roszczeń Państwa klienta.

Jednocześnie informuję, że niniejsze pismo nie stanowi uznania roszczenia wskazanego w wezwaniu do zapłaty co do zasady i wysokości.

Zauważcie, że facet (dłużnik) nie przedstawia zarzutów, nie twierdzi że roszczenie jest bezpodstawne, lecz tylko przysłowiowego Greka udaje. Może po to, aby (grając na czas) nie zdenerwować nas zbytnio ale i tak zdenerwował. Klient otrzymał na konto firmowe częściową zapłatę podpisanej faktury a ja zapłaty reszty dochodzę. A podpisana jest przez osobę upoważnioną. W cesji powierniczej dołączonej do wezwania do zapłaty jest ta faktura wyszczególniona, więc biorąc wszystko do kupy, niech sobie sami sprawdzą, czyż nie?

Po długim weekendzie zaczynamy zatem „bombardowanie” nie odpowiadając wcale na to pismo. Jak macie bezsporne roszczenie i  ktoś do Was wyjeżdża z takiego typu odpowiedzią na wezwanie do zapłaty, to też radzę, nie bawcie się w konwenanse, bo możecie nie doczekać się prędko zapłaty. W myśl powiedzenia „Daj chamowi palec to Ci rękę urwie”.

Na marginesie dodaję, że zupełnie mnie nie obchodzi to, że w zarządzie, ja rozumiem, łajdaków mieli. Trzeba było ich nie powoływać.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 39 Ocena średnia: 4]

01/05/2014

Komentarze do '„Dyplomatyczna” odpowiedź prawnika na wezwanie do zapłaty'

Subscribe to comments with RSS

 1. Podskocz do Adama Gesslera,jak jestes taki kozak

  Cezary

  3 maja 14 23:16

 2. Jak rozumiem, jest to „nieściągalny” dłużnik. Możliwe, ale czasem od takowych udaje się szybko dług odzyskać, sposobem.

  admin

  4 maja 14 11:08

 3. bezsporna wierzytelność, jest bezsporną jak widzisz na razie tylko dla Ciebie – i będzie tak tylko do czasu, gdy ta druga strona tego nie podważy – a w Twojej sprawie, jak widzisz, właśnie próbują rozpoznać problem, a dopiero później merytorycznie, na podstawie dowodów się do tego odnieść. Bezspornymi wierzytelnościami, całe niebo windykacyjne jest wybrukowane

  Stopwindykacja.pl

  5 maja 14 09:36

 4. Tylko że nie mają co podważać, to jest ich „problem”.

  admin

  5 maja 14 10:16

 5. Gessler to chyba ponad 50 mln zalega…

  zenek

  5 maja 14 14:18

 6. A ja bym odpisał na list (choćby mailem z załącznikami – skanami) i jednocześnie zaczął bombardowanie. Nie opóźni to Twoich działań, a może się okazać, że naprawdę burdel mają w papierach.

  Przemek | Blog o egzekucji

  6 maja 14 21:18

 7. Można i tak.

  admin

  7 maja 14 06:05

 8. Przez takie hocki – klocki z prawnikami dłużników nie mam teraz na zakup surowców do produkcji. Teraz już inaczej gadam z dłużnikami, inaczej musiałbym zlikwidować firmę. Przyjeżdżam ze sprawdzonymi pracownikami i inna rozmowa jest. Adminie, polecisz Pan gdzie zgłosić się po szybki kredyt obrotowy? Muszę skądś pożyczyć 40 k na utrzymanie produkcji.

  odmieniony

  30 Wrz 16 15:01

 9. Ponoć w miarę dostępne i szybkie są te tutaj.

  Tylko uważaj Pan, żebyś nie przegiął z tymi jazdami do dłużników…

  admin

  30 Wrz 16 16:25

Skomentuj