Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak zaskarżyć prawomocny nakaz zapłaty

2 komentarze

Pytanie: Mam przeciwko sobie prawomocny już nakaz zapłaty. Czy coś takiego można jeszcze zaskarżyć? Jeśli tak, to jakie warunki, przesłanki muszą zaistnieć, rozumiem że to nadzwyczajna sytuacja musi być?

Przeczytaj też: Co napisać w sprzeciwie od nakazu zapłaty?

Odpowiedź: Tak, w niektórych przypadkach można zaskarżyć prawomocny nakaz zapłaty a konkretnie w dwóch przypadkach.

Pierwszy przypadek to nakaz zapłaty niedoręczony pozwanemu wskutek wysłania nakazu przez sąd na adres nieaktualny, błędny. Tak samo w przypadku, gdy pozwany nie podjął przesyłki z nakazem zapłaty nie z własnej winy ponieważ na przykład przebywał wówczas w szpitalu. W takim przypadku pozwany dowiedziawszy się o nakazie zapłaty (zwykle po wszczęciu postępowania egzekucyjnego) może wnieść do sądu o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Przeczytaj też: Nakaz zapłaty wysłany na zły adres i komornik

Drugi przypadek to wznowienie postępowania jeżeli wyrok został uzyskany w oparciu o podrobiony dokument lub za pomocą przestępstwa: Wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym nakazem zapłaty

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

11 grudnia, 2022

Komentarze do 'Jak zaskarżyć prawomocny nakaz zapłaty'

Subscribe to comments with RSS

  1. Dzień dobry. A jak się nigdy nie otrzymało poczty od windykatora bo nie mieszka się w Polsce od 2011 roku. Wyrok sądu zapadł w 2014 roku o nie płacenie za energię ponadto nie moje rachunki. Ale wiemy jak zapadają wyroki na posiedzeniach niejawnych. A w2019 roku przychodzi pismo od komornika że taki a taki windykator przekazał mu sprawę. A najbardziej niezrozumiałe jest to że na kopercie było moje dane a adres zakładu energetycznego. A list od komornika przyszedł na mój stary adres gdzie osoba upoważniona odebrała po pięciu miesiąca kiedy widnieje data od komornika.

    Irena

    30 kw. 23 o 20:09

  2. Dzień dobry, już za późno na sprzeciw w tej sprawie, miała Pani na to 7 dni od daty powzięcia informacji o wydaniu tego nakazu zapłaty.

    admin

    30 kw. 23 o 20:22

Skomentuj