Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik zajmuje wszystkie konta bankowe?

4 komentarze

Pytanie: Czy komornik zajmuje wszystkie konta bankowe? Chodzi mi o to, czy znajdzie wszystkie konta w bankach komercyjnych, spółdzielczych i nie ma sensu zakładać kolejnych kont bo i tak je komornik znajdzie nawet jeżeli nie będą zgłoszone do urzędu skarbowego i ZUS?

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć kilka kont bankowych?

Odpowiedź: Komornik szuka kont bankowych dłużnika przede wszystkim za pośrednictwem systemu Ognivo. W tymże systemie znajdują się obecnie nie tylko wszystkie banki komercyjne i spółdzielcze ale też Spółdzielcze kasy Oszczędnościowo Kredytowe.

Przeczytaj też: Konto w SKOK a kwota wolna od zajęcia komorniczego

Jednak mało prawdopodobne jest aby komornik poprzez wspomniany system Ognivo namierzył konto w banku spółdzielczym albo w SKOK. Jest to mało prawdopodobne dlatego, że zasadniczo, standardowo komornik poprzez Ognico sprawdza tylko banki komercyjne. Koszt sprawdzenia banków spółdzielczych i SKOK-ów wyniósłby około 500 złotych: Zapytanie do OGNIVO – koszt. Wierzyciele mają prawo zażyczyć sobie poszukiwania kont w tych wszystkich instytucjach ale prawnie nigdy o to nie wnioskują (być może między innymi dlatego, że o tym nie wiedzą).

Komornik poszukuje kont bankowych dłużnika zwykle na początku postępowania egzekucyjnego i później już nie ponawia poszukiwań: Jak często komornik sprawdza konta bankowe w OGNIVO? A zatem można w trakcie egzekucji założyć konto nawet w banku komercyjnym i jest wysoce prawdopodobne, że nie zostanie zajęte. Korzystne konta osobiste do założenia bez wychodzenia z domu są tutaj a konta firmowe tutaj

Przeczytaj też: Konto firmowe a kwota wolna od zajęcia komorniczego

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 maja, 2023

Komentarze do 'Czy komornik zajmuje wszystkie konta bankowe?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Fakt, banków spółdzielczych jest kilkaset a wielu dłużników nie wiem czy świadomie z omawianego tematu czy nieświadomie ale ma konto właśnie w jakimś banku spółdzielczym.

  Furtok

  2 maj 23 o 21:58

 2. Może też dlatego, że w bankach spółdzielczych łatwiej o kredyt przede wszystkim dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą.

  MO

  3 maj 23 o 10:32

 3. Czy koszt zapytania do banków spółdzielczych i skok nadal jest taki wysoki? Chyba zaszły zmiany w tej kwestii i dziś koszt tej zaliczki to kilkadziesiąt złotych.

  Adam

  5 maj 23 o 21:20

 4. Nic mi o tym nie wiadomo, dwóch komorników sprawdzonych przeze mnie ma dalej taki cennik na www.

  admin

  5 maj 23 o 21:29

Skomentuj