Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Alimenty dla trzydziestoletnich dzieci

komentarze 2

I kolejne zapytanie o windykację:

Mam problem związany z dłużnikiem. Krótko mówiąc – po przeprowadzeniu sprawy sądowej z osobą która jest mi winna pieniądze zapadł wyrok potwierdzający moje roszczenia (na dzień dzisiejszy jest to kwota ok.10 tyś). Następnie sprawa trafiła do komornika sądowego który pobrał ode mnie opłaty związane z rozpoczęciem prowadzenia sprawy i na tym się skończyło. I w taki to właśnie sposób sprawa ciągnie się już 16 lat!!! Osoba która jest mi winna pieniądze przez cały ten czas pracuje i zajmuje wysokie dyrektorskie
stanowiska. Jednakże jest to bardzo sprytny osobnik bo zanim to wszystko się wydarzyło przeprowadził wraz ze swoją żoną sztuczną separacje na potrzeby przyszłych długów i jednocześnie zobowiązał się płacić alimenty na niepełnoletnie (w owym czasie) dzieci. Teraz dzieci są już dorosłymi osobami mającymi własne rodziny i dzieci ale nadal pobierają od własnego ojca alimenty w wiadomym celu!!! Nikt nie jest w stanie odzyskać swoich pieniędzy bo dochody jakie wykazuje ta osoba są na tyle niskie aby mógł on płacić jedynie alimenty prawie 30-letnim dzieciom a reszta musi wystarczyć mu na własne utrzymanie. Zadziwiające zbiegi okoliczności jednak polskie prawo i przepisy związane z dochodzeniem roszczeń od dłużników są po to by ochraniać złodziei i oszustów. Jeśli jesteście Państwo w stanie pomóc w tej beznadziejnej sprawie lub doradzić to będę bardzo wdzięczny.

Nie przejmuj się tak tymi alimentami, bo nie jest to jedyny sposób na uniknięcie egzekucji mimo zachowania dyrektorskich stołków. Znamienne jest to:

zanim to wszystko się wydarzyło przeprowadził wraz ze swoją żoną sztuczną separacje na potrzeby przyszłych długów i jednocześnie zobowiązał się płacić alimenty na niepełnoletnie(w owym czasie) dzieci

Dobry albo nawet każdy detektyw byłby to w stanie ustalić, gdybyś zlecił mu sprawdzenie wypłacalności tego człowieka zanim pożyczyłeś mu pieniądze (przy okazji, niezłe pożyczki są tutaj) czy co tam to było. A refleks masz szachisty że po 16 latach zgłasza się do windykacji. Być może dałoby się niezbicie wykazać, że popełnił oszustwo (art. 286 kk) na Twoją szkodę ale już za późno, gdyż to przestępstwo przedawnia się po 10 latach. Możliwe też, że po zaciągnięciu zobowiązania wobec Ciebie przepisał jakiś składnik majątku na rodzinę ale „odkręcenie” tego jest możliwe to pięciu lat po dokonaniu takiej czynności darowizny, więc nawet nie ma sensu sprawdzać, bo tylko ewentualnie jeszcze bardziej się zdenerwujesz.

Co pozostaje? Windykacja z użyciem niekonwencjonalnych metod, może wyrafinowane i sukcesywne upublicznianie długu pana dyrektora, dyskredytujące go w oczach kontrahentów i nie tylko.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/07/2013

kategoria: alimenty

Komentarze do 'Alimenty dla trzydziestoletnich dzieci'

Subscribe to comments with RSS

 1. Moj byly maz ma zalozona firme w Szwecji. Sam oszulam mnie na bardzo duza sume przy sprzedazy domu. Teraz mysli ze uda mu sie przy alimentach. Mam wyro sadowy ze jest obowiiazany placenia alimentow. Chcialabym rowniez podwyzszyc wartosc alimnetow dlatego ze syn jest chory na astme i jego leki bardzo drogo kosztuja. Jeden inchalator to kwota ok 250 zl. Ojca to nie interesuje.
  Od momentu rozwodu do momentu otrzymania pieniedzy na dziecko tj. szweckie alimenty minelo ok. 2 lat. Przez 2 lata nic nie placicl. Komornicy w Szwecji sa bezradni. On ma tu w Szwecji bardzo dobrego adwokata ktory pisze pikene pisam i wszystko co przeciwko niemu zrobie jest sprawa na przegranej pozycji.
  Aby podwyzszyc alimenty w Polsce musze zrezygnowac z tych panstwowych, Ustawowych w Szwecji i tak tez chce zrobic lecz te zalegle ni jak sie maja do tych ustawowych. I nikt mi tu w Szecji nie zwroci tych pieniedzy. Malo z tego. Tylko czas od zlozenia dokumentu o alimenty do momentu rozpatrzenia wniosku moga byc zwrocone pieniadze lecz nie 2 lata do tylu. takie prawo
  czy jest Pan w stanie mi pomoc.

  oszukana

  5 Mar 14 12:00

 2. Niestety, alimentów nie ściągamy. Działamy bowiem na podstawie umowy cesji a w przypadku alimentów cesja nie jest możliwa.

  admin

  5 Mar 14 15:43

Skomentuj