Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Świadek z podpisem lepszy

1 komentarz

Taki mail: Moim dłużnikiem jest Zbigniew …, prezes spółki … z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Wystawił mi oświadczenie z datą wystawienia, data spłaty i kwota w wysokości 3000 zł. Mam świadków przy których napisał to oświadczenie, mam historię wymiany listów (mail-i) oraz sms-ów, w których przyznaje się że mi odda pieniądze. Niestety 31.03.2012 upłynął termin spłaty długu a ja odzyskałem z tego tylko 500 zł. Czy podejmiecie się windykacji tej należności?? Pieniądze są mi pilnie niezbędne po skomplikowaniu się mojej sytuacji życiowej, już musiałem zbójecką pożyczkę w jednym z piotrkowskich parabanków wziąć.

Świadek może się przydać, szczególnie wtedy, gdy pożyczka została przekazana w gotówce z ręki do ręki a nie z konta bankowego pożyczkodawcy na konto bankowe pożyczkobiorcy. Ażeby jednak być pewnym swego świadka, to wypadałoby mieć jego podpis na umowie pożyczki (jako świadka oczywiście). Wtedy mamy pewność, że świadek nie wycofa się ze swego świadectwa pod wpływem nacisków lub perswazji ze strony pożyczkobiorcy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

29/05/2012

kategoria świadek

1 komentarz do 'Świadek z podpisem lepszy'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Świadek z podpisem lepszy'.

  1. Jestem aż przerażony znaczeniem jakie może mieć świadek w procesie o zapłatę. Oto na przykład świadek zeznał, że pożyczkobiorca zwrócił pożyczkę prywatną w kwocie 20000 zł. tylko nie wziął pokwitowania i sąd uwierzył. I znam kilka innych, podobnych przypadków kiedy to świadek (prawdziwy lub fałszywy) zadecydował o losach sprawy. Najgorsze jest to że w takim przypadku nie możesz przedstawić że tak ujmę – kontrświadka, który mógłby zaprzeczyć że zwrot pożyczki miał miejsce, bo musiałby on być stale przy Tobie, 24 godziny na dobę, rozumiecie o czym mówię.

    Rufin

    22 Kwi 15 17:25

Skomentuj