Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik może zająć nieruchomość nie należącą do dłużnika

2 komentarze

Pytanie: Dostałem dziś informację od osoby od której wynajmuję mieszkanie że kontaktował się z nią komornik i że chce wejść na księgę wieczystą w związku z postępowaniem dotyczącym mnie. Spotkał się Pan kiedyś z takim przypadkiem ? Co robić?

Przeczytaj też: Brak aktualizacji księgi wieczystej – zajęcie nieruchomości osoby trzeciej

Odpowiedź: Niby że komornik chce zająć mieszkanie które NIE jest Pana własnością? Komornik nie tylko nie ma prawa zająć nieruchomości która nie należy do dłużnika, ale też jest to po prostu niewykonalne. W wydziale ksiąg wieczystych sądu odmówią dokonania wpisu w księdze wieczystej ponieważ to nie Pan jest właścicielem. Komornik najwidoczniej próbuje wywrzeć bezprawną presję na Pana poprzez wynajmującego strasząc go bezprawnie.

Nic nie robić, ewentualnie niech wynajmujący spróbuje sprowokować komornika żeby to powtórzył nagrywając go i wtedy ja Wam powiem, co zrobić.

Przeczytaj też: Zajęcie nieruchomości bez księgi wieczystej

A gdyby jakimś cudem doszło do zajęcia – sąd uczyniłby w KW wzmiankę o wszczęciu egzekucji (nie słyszałem o takim przypadku w skali Polski) to właściciel oczywiście może zażądać (w tym w postępowaniu sądowym) zwolnienia nieruchomości i nieruchomość zostanie zwolniona.

Przeczytaj też: Wpis o wszczęciu egzekucji z nieruchomości

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 lutego, 2021

Komentarze do 'Czy komornik może zająć nieruchomość nie należącą do dłużnika'

Subscribe to comments with RSS

  1. ten komornik to świnia że hej. bezprawie podwójnie: to na co w poradzie zwrócono uwagę to po pierwsze jak i to, że wynajmujący dowiedziawszy się o komorniku u najemcy, teraz może mieć obawy o płatności czynszu. druga sprawa to sam fakt poinformowania osoby trzeciej o zadłużeniu do czego komornik absolutnie nie jest uprawniony.

    Izo

    2 lut 21 o 17:31

  2. Obstawiam że jest to jakiś młody komornik z niezbyt wysokimi zarobkami (jak na komornika). Co do informowania osób trzecich o dłużniku to ma do tego prawo jeżeli chce wypytać o majątek dłużnika albo gdy zajmuje wierzytelność.

    admin

    2 lut 21 o 17:44

Skomentuj