Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy faktura jest umową sprzedaży”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy faktura jest umową sprzedaży”. Niepodpisana ze strony nabywcy? No nie jest. Umowa musi być podpisana, żeby była umowa. No, chyba że mówimy o umowie ustnej, ale to i faktury do umowy ustnej nie trzeba, tylko że spróbuj udowodnić przed sądem zawarcie ustnej umowy, powodzenia.

A faktura podpisana przez nabywcę? No tak, to jest umowa. Umówił się sprzedawca z nabywcą że ten pierwszy mu sprzeda towar – określoną ilość i wartość a ten drugi zapłaci za to określoną kwotę i w określonym terminie. I obie strony podpisały się na tej umowie – fakturze z takimi zapisami i podpisem swym nabywca potwierdził, że towar otrzymał. Tak samo jak pożyczkobiorca w umowie pożyczki, że otrzymał kwotę pożyczki. A skoro mowa o pożyczka, to przy okazji polecam dobre pożyczki dla firm tutaj – kredyty obrotowe.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 11 Ocena średnia: 4.3]

25/02/2012

kategoria faktura

Komentarze do '„czy faktura jest umową sprzedaży”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy faktura jest umową sprzedaży”'.

  1. Dłużnik jest winien nam ok 9000 zł. Zaległości wynikają z niezapłacenia kilku faktur za usługi poligraficzne. Zostały do niego wezwane wezwanie przedsądowe. Prezes obiecał zapłacić i na tym sprawa stanęła. Oczywiście żadne pieniądze nie wpłynęły. Sprawa jest trudna, ponieważ w zasadzie posiadamy tylko faktury za wykonaną usługę Proszę o informację jaka jest możliwość wyegzekwowania należności i jaki byłby tego koszt. Dodam, że dłużnikiem jest sp z o.o. z siedziba w Zabrzu – nadal prowadząca działalność.

    orni

    21 maja 18 09:38

  2. Jak mniemam, te faktury są niepodpisane. Ja bym zadzwonił do niego i nagrał, jak zapewne znowu obiecuje zapłatę. następnie złożyłbym zawiadomienie do prokuratury, o podejrzeniu wyłudzenia, informując w zawiadomieniu o tym, że go nagrałem i prezesa też poinformowałbym o nagraniu. Zawezwany prezes zapewne zeznałby do protokołu że nie miał zamiaru oszukać i że dług uznaje i zapłaci. No i masz dowód do pozwu o zapłatę. Jeżeli w rozmowie z Tobą już nie zadeklaruje zapłaty to też składasz zawiadomienie do prokuratury i sprawdzasz, co zeznał, czy dług uznał. Czyli, sondujemy a następnie ewentualnie „sądujemy”.

    admin

    21 maja 18 11:25

Skomentuj