Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Dowód z ksiąg rachunkowych pozwanego

4 komentarze

Pytanie: Mam w całości niezapłaconą przez dłużnika fakturę, brak z nim kontaktu telefonicznego (rozłącza się), na wysłane mu przedsądowe wezwanie do zapłaty w żaden sposób nie zareagował. Mam zamiar wystąpić do sądu z pozwem o zapłatę tylko jest jeden problem a konkretnie taki że ta faktura jest niepodpisana i nie mam żadnego potwierdzenia wydania mu towaru. Pan napisał kiedyś że sąd może wydać nakaz zapłaty nawet na podstawie samej niepodpisanej faktury: https://pamietnikwindykatora.pl/faktura-bez-podpisu-odbiorcy-a-nakaz-zaplaty/ ale też mam świadomość tego co Pan na końcu napisał, czyli że pozwany może wnieść sprzeciw. Czy w takim przypadku przegram sprawę (nie ma żadnego świadka)?

Przeczytaj też: Dowody w pozwie o zapłatę

Odpowiedź: Ryzyko oddalenia powództwa jest spore ale może Pan w odpowiedzi na sprzeciw zawnioskować o dopuszczenie przez sąd dowodu z ksiąg rachunkowych pozwanego – sprawdzenia, czy pozwany zaksięgował tą fakturę zaliczając zobowiązanie do kosztów uzyskania przychodu. Takie zachowanie pozwanego można potraktować jako swoiste uznanie roszczenia.

Przeczytaj też: Zabezpieczenie roszczenia w postępowaniu upominawczym

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

22 stycznia, 2021

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Dowód z ksiąg rachunkowych pozwanego'

Subscribe to comments with RSS

 1. A ma jakieś znaczenie że powód zaksięgował fakturę?

  Anonim

  22 sty 21 o 13:52

 2. Żadnego znaczenia w kwestii dowodowej.

  admin

  22 sty 21 o 14:34

 3. A ilu jest takich głupich co księgują fakturę w sytuacji kiedy wierzyciel nie ma żadnego dowodu i to zaksięgowanie będzie jedynym dowodem?

  Anonim

  22 sty 21 o 16:29

 4. Nie każdy z góry ma zamiar niezapłacić a niektórzy owszem nie zdają sobie sprawy z tego, że zaksięgowanie może być dowodem o przeprowadzenie którego wystąpi powód w postępowaniu sądowym.

  admin

  22 sty 21 o 18:53

Skomentuj