Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak sprawdzić kogoś w BIK”. Patent „na krzywy ryj”.

komentarze 4

Ktoś spytał w wyszukiwarce (często pytają) – „jak sprawdzić kogoś w BIK”. No, po pierwsze, trzeba mieć upoważnienie od podmiotu, których chcesz sprawdzić. No, i długo to może potrwać, ale przyszedł mi do głowy pomysł, nazwijmy – „na krzywy ryj” – wykorzystując oferty pożyczki na sms takie, jak te tutaj.

Składasz wniosek jako pożyczkobiorca choćby na 100 złotych pożyczki, podając dane osoby, którą chcesz sprawdzić (masz od tej osoby upoważnienie). Firmy pożyczkowe udzielające tych pożyczek podobno sprawdzają BIK, jak same zapowiadają w ofertach pożyczek, i odrzucają tych z zaległościami wpisanymi do BIK. Jak otrzymasz odmowę (podawszy się za sprawdzaną osobę), to znaczy że on jest w BIK. No, co? Tego samego dnia będziesz wiedział, tak bowiem szybkie są to pożyczki. Bez wychodzenia z domu, bez wysyłania pisma pocztą, bez szukania kogoś, kto ma dostęp do BIK przez Infomonitor.

No. Zaproponuj mu taką weryfikację, to może wymięknie i przyzna się, że figuruje. A jak nie figuruje w BIK, to będziesz miał sto zeta. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 10 Ocena średnia: 4.7]

30/11/2011

Komentarze do '„jak sprawdzić kogoś w BIK”. Patent „na krzywy ryj”.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak sprawdzić kogoś w BIK”. Patent „na krzywy ryj”.'.

 1. Za takie akcje można oberwać po uszach, więc radzę się zdrowo zastanowić, czy wyłudzenie 100 zł na niekorzyść innej osoby jest warte sprawy w sądzie.

  Przemysław

  1 Gru 11 09:40

 2. Ja nie piszę o wyłudzeniu tylko o pożyczce, za zgoda sprawdzanej osoby, celem sprawdzenia jej w BIK. Oczywiście można pożyczki nie przyjąć, ale to z kolei też nie ładnie, bo „wyłudzamy” podstępem sprawdzenie w BIK przez firmę pożyczkową.

  admin

  1 Gru 11 10:10

 3. Gorzej, jeśli akurat ten lichwiarz nie sprawdza BIK, bo i tacy się znajdą. Wówczas nic ta metoda nie da.

  dino

  1 Gru 11 19:15

 4. W przypadku chwilówek do których ofert link zamieściłem, jest sprawdzany BIK – tak informują w ich formularzach zgłoszeniowych. Oczywiście może być też i tak, że jakaś firma nie ma dostępu do BIK a tylko blefuje, żeby zadłużeni klienci zrezygnowali ze starania się o pożyczkę.

  admin

  1 Gru 11 19:45

Skomentuj