Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik nie odbiera telefonu…

2 komentarze

Pytanie: Proszę o poradę, co mam zrobić w sytuacji ciągłego nieodbierania przez komornika telefonu. Znaczy nikt w kancelarii telefonu nie odbiera. Złożyłem do niego sprawę i egzekucja utknęła bez skutku. Chcę dowiedzieć się, czy są jeszcze jakieś szanse na skuteczną egzekucję, czy mam zabrać papiery.

Przeczytaj też: Opieszałość komornika

Odpowiedź: Zacznijmy od tego, że komornik nie ma prawa udzielać telefonicznie informacji o sprawie. Muszą respektować RODO i Ustawę o ochronie danych osobowych. Niektórzy komornicy zastrzegają na swojej stronie internetowej, że żadnych informacji o stanie sprawy telefonicznie nie udzielają.

Jeżeli chce Pan uzyskać od komornika informacje stanie sprawy, to proszę o to zwrócić się do niego na piśmie: Zapytanie do komornika o stan egzekucji albo pofatygować się do jego kancelarii. Prawo do tego ma nie tylko wierzyciel lecz i dłużnik.

O każdej czynności egzekucyjnej komornik informuje wierzyciela (i dłużnika) przesyłając mu jej odpis.

Sugeruję nie “zabierać papierów” od komornika o ile on sam nie umorzy egzekucji jako bezskutecznej – wtedy zwróci Panu tytuł wykonawczy. Jeżeli to Pan – wierzyciel złoży do komornika wniosek o zwrot dokumentów a wiec i umorzenie egzekucji, to komornik obciąży Pana stosunkowo wysoką opłatą: Umorzenie postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela – koszty

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 listopada, 2022

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Komornik nie odbiera telefonu…'

Subscribe to comments with RSS

  1. Z kolei ja nie chce wiedzieć o stanie egzekucji bo sprawy u komornika nie mam, chciałbym tylko się dowiedzieć, czy przyjmie sprawę jako komornik z wyboru i też nie mogę się dodzwonić i zapytać.

    Nowak

    2 lis 22 o 19:40

  2. Na stronie internetowej sądu rejonowego przy którym działa ten komornik powinna znajdować się informacja, czy może on na dzień dzisiejszy przyjmować sprawy jako komornik z wyboru (może jeżeli nie ma dużych zaległości).

    admin

    2 lis 22 o 19:46

Skomentuj