Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dobra praca dłużnika, tytuł wykonawczy i windykacja

komentarzy 6

Taki mail: Interesuje mnie sprawne ściągnięcie zaległej pożyczki  –  wierzytelności od osoby zamieszkałej w Gorzowie  i posiadającej dobrą, stałą pracę, terenowy samochód, motocykl itd. Tytuł wykonawczy w załączeniu. Wartość o odsetkami: 40 tys zł. Wyłącznie success fee lub sprzedaż „na pniu”.

W razie sukcesu, sprawnemu partnerowi, oferuję ściągnięcie 1.3 mln zł od spółki …, prowadzącej stworzony przeze mnie portal … na podstawie niezapłaconego kontraktu managerskiego, którego ważność potwierdziły sądy dwóch instancji a będącego obecnie w toku sprawy sądowej – na etapie wydania nakazu zapłaty i zabezpieczenia roszczenia na majątku spółki. Opcja: przejęcie całej spółki za podany wyżej dług.

To dziw, naprawdę nie rozumiem takich ludzi którzy mając taką wiedzę o majątku i dochodach dłużnika i dysponując już tytułem wykonawczym, szukają firmy windykacyjnej zamiast posłać papiery do komornika. No, chyba że ta dobra stała praca jest na czarno a samochód i motor na np. żonę dłużnika o czym szanowny autor maila „zapomniał” wspomnieć.

Przeczytaj też: Wyrok, komornik i firma windykacyjna

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/08/2011

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Dobra praca dłużnika, tytuł wykonawczy i windykacja'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dobra praca dłużnika, tytuł wykonawczy i windykacja'.

 1. Przyjąłeś robotę?

  Lech

  19 Sie 11 07:28

 2. Nie, bo musiałbym załatwiać klauzulę wykonalności na mnie (działam tylko na podstawie cesji wierzytelności)

  admin

  19 Sie 11 08:18

 3. Strasznieś leniwy 🙂

  Lech

  19 Sie 11 13:03

 4. W zasadzie to nie tylko o lenistwo rzecz idzie. Głupio byłoby mi uzyskiwać klauzulę na siebie aby wykonać to co on sam może już teraz wykonać – złożyć wniosek do komornika.

  admin

  19 Sie 11 15:31

 5. Wstydaj sę Windykator – taka robota, a Ty pomóc nie chcesz? 🙂

  Katarzyna

  20 Sie 11 21:14

 6. Etyka zawodowa mi nie pozwala iść na łatwiznę. 🙂 Gdyby dowiedzieli się o tym w Okręgowej Izbie Windykatorów, mogliby mnie nawet wykluczyć z zawodu. 🙂

  admin

  20 Sie 11 22:31

Skomentuj